Cache In Trash Out Event: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (Stránka CITO přemístěna na stránku Cache In Trash Out Event)
 
m (1 revizi)

Verze z 25. 11. 2008, 20:52

Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Unknowncache.gif Mystery Cache
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Earthcache.gif Earthcache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Labs.png Lab Cache


CITO event je setkání, na kterém se geocacheři snaží vyčistit vymezené území od odpadků a nepořádku, který v přírodě zanechali lhostejní lidé. Je to event spojený s ekologickým chováním geocacherů vůči přírodě.

Myšlenka Cache In Trash Out (CITO) se objevila na podzim roku 2000 jako způsob, jakým mohou geocacheři pomoci místním parkům a přírodě. Více informací o programu CITO můžete najít na http://www.cacheintrashout.org.

Kategorie CITO event cache byla přidána, aby se tato úklidová setkání odlišila od ostatních typů event cache. Používejte tuto kategorii tehdy, zvete-li ostatní geocachery, aby přišli v určitý den sbírat odpadky v parku, odstraňovat hromady nepořádku na oblíbené pláži atd. Nepoužívejte tuto kategorii při umisťování fyzické cache v oblasti, která potřebuje uklidit - zmiňte jen tuto potřebu na stránce své cache.

CITO setkání jsou organizována a sponzorována geocachery, ne jinými organizacemi. Cítíte-li, že vaše plánovaná akce by mohla patřit do této kategorie, ale nejste si úplně jisti, požádejte o schválení před přihlášením event cache. Zásady týkající se všech typů cache

Jako vlastník geocache musíte navštívit dané místo a zaměřit souřadnice pomocí GPS. Je-li na to dostatek času, zaměřte několik vzorků pár dní za sebou a zprůměrujte výsledky. To vám pomůže dosáhnout přesnějších souřadnic.

U všech cache, které obsahují více bodů, přidejte prosím poznámku v políčku "notes to reviewer" ve formuláři pro přihlášení cache. Před zveřejněním bude tento text odstraněn.

Poznámka: Vyjímečně mohou být uděleny výjimky z následujících zásad, v závislosti na novátorské povaze a přínosu cache. Napadne-li vás myšlenka cache, o které soudíte, že je dosud nevídaná, kontaktujte Geocaching.com před umístěním a přihlášením cache.