Event cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark


Event Cache nebo prostě jen event (angl. událost) je setkání geocacherů, slouží k seznamování, výměně zkušeností, CWG, travel bugů a geocoinů. Náplní by nemělo být jen tlachání a prohlížení mincí, setkání je vhodné spojit s exkurzí, prohlídkou, návštěvou pamětihodnosti, připravte něco víc než zamluvený stůl v oblíbené hospůdce.

Minimální počet účastníku eventu je 15, pořadatele v to nezahrnuje. Setkání je otevřené všem, rozhoduje datum přihlášení, nejsou PMO eventy. Event cache je shromáždění, které je organizováno geocachery a je otevřeno ostatním geocacherům. Přihlašuje se ke schválení minimálně dva týdny před konáním eventu, aby se potenciální návštěvníci o něm včas dozvěděli a přizpůsobili tomu své plány. Eventy se nezveřejňují dříve než při měsíce dopředu. Některé eventy se zveřejňují šest měsíců předem, pokud se očekává, že účastníci budou přenocovat, nebo je event uspořádán tak, aby přilákal regionální či mezinárodní skupinu geocacherů.

U geocachingových eventů s více prvky může být přihlášeno více listingů, pokud každý prvek je ve své podstatě eventem a splňuje pravidla pro listingy. Listing je po skončení eventu majitelem archivován.

Event by neměl být pořádán za pouhým účelem organizovaného hledání cachí skupinou geocacherů. Takovéto skupinové lovy je nejlepší organizovat pomocí diskusního fóra nebo e-mailového distribučního seznamu. Ačkoliv velké procento geocacherů může zajímat hudební koncert, burza použitého zboží, organizovaná sportovní akce, soutěž radioamatérů či slavnostní ohňostroj, takové události nejsou vhodné pro přihlášení jako event cache, protože pořadatelé a hlavní návštěvníci nejsou geocachery.

Po proběhnutí by měl být event označen logem Temporarily Disabled, čímž se dává najevo že proběhl, a do 4 týdnu od konání následuje archivace.

Pokud by se jednalo o event velkého rozsahu a zalogovalo by si ho 500 a více geocacherů, pak zpětně dostane Mega-Event ikonku.

Podívejte se také na: