Event cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Unknowncache.gif Mystery Cache
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Earthcache.gif Earthcache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Labs.png Lab Cache


Event Cache nebo prostě jen event (angl. událost) je setkání geocacherů, slouží k seznamování, výměně zkušeností, CWG, travel bugů a geocoinů. Náplní by nemělo být jen tlachání a prohlížení mincí, setkání je vhodné spojit s exkurzí, prohlídkou, návštěvou pamětihodnosti, připravte něco víc než zamluvený stůl v oblíbené hospůdce.

Minimální plánovaný počet účastníku eventu je 15, pořadatele v to nezahrnuje. Pro tento minimální počet musí být event kapacitně plánován, i když se nakonec ve skutečnosti takový počet účastníků třeba ani nesejde. Nemusí sejít, event se může konat i tak. Skutečný počet účastníků eventu pak může být i nižší (nenulový), ale nesmí být vyhlášen STOP-stav při menším počtu.

Setkání je otevřené všem, rozhoduje datum přihlášení, nejsou PMO eventy. Event cache je shromáždění, které je organizováno geocachery a je otevřeno ostatním geocacherům. Přihlašuje se ke schválení minimálně dva týdny před konáním eventu, aby se potenciální návštěvníci o něm včas dozvěděli a přizpůsobili tomu své plány. Eventy se nezveřejňují dříve než tři měsíce dopředu. Některé eventy se zveřejňují šest měsíců předem, pokud se očekává, že účastníci budou chtít na místě přenocovat, nebo je event uspořádán tak, aby přilákal regionální či mezinárodní skupinu geocacherů.

U geocachingových eventů s více prvky může být přihlášeno více listingů, pokud každý prvek je ve své podstatě eventem a splňuje pravidla pro listingy. Listing je po skončení eventu majitelem archivován.

Event by neměl být pořádán za pouhým účelem organizovaného hledání keší skupinou geocacherů. Takovéto skupinové lovy je nejlepší organizovat pomocí diskusního fóra nebo e-mailového distribučního seznamu. Ačkoliv velké procento geocacherů může zajímat hudební koncert, burza použitého zboží, organizovaná sportovní akce, soutěž radioamatérů či slavnostní ohňostroj, takové události nejsou vhodné pro přihlášení jako event cache, protože pořadatelé a hlavní návštěvníci nejsou geocachery.

Účastníci oznamují svoji plánovanou účast na budoucím eventu logem Will Attend, pro uskutečněnou účast na již proběhlé akci použijí log Attended. Pokud je na akci přítomen i owner (což je téměř vždy), také si loguje zcela oprávněně jako ostatní Attended, protože se rovněž "zúčastnil".

Jak k tomu říká jeden z emeritních reviewerů, coby oficiální autorita:

"Logovat vlastní krabku = blbost. Logovat svůj vlastní event = skoro povinnost.

Proč ten diametrální rozdíl? Protože vlastní krabka se nehledá, ale pouze udržuje v provozu. Zatímco vlastní event se navštěvuje, a proto logovat jako zúčastněn, tedy navštíven. Dávám tím najevo, že jsem se zúčastnil, což není to samé jako založil. Pár eventů jsem již uspořádal a vždy jsem se zúčastnil a proto mám vždy zalogováno. Kdybych se nezúčastnil, což jednou již hrozilo, tak bych log nedával a jen poslal na event logbook."


Po proběhnutí by měl být event bez odkladu označen logem Temporarily Disabled, čímž se dává najevo, že proběhl, a do 4 týdnu od konání následuje archivace ownerem. To platí pro všechny typy eventů.

Pokud by se jednalo o event velkého rozsahu a zalogovalo by si ho 500 a více geocacherů, pak zpětně dostane Mega-Event ikonku.

Podívejte se také na: