First To Find: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
Řádka 1: Řádka 1:
'''First To Find alias FTF'''
+
First To Find (zkráceně jen FTF) je termín, který označuje první nález keše. Zvyková pravidla FTF nijak nedefinují a je jen na dohodě společně hledajících, jestli logují společné FTF a nebo ten nejúspěšnější zaloguje potají a ostatní logují STF (''Second To Find'', tedy druhý nálezce cache) a TTF (''Third To Find'' - třetí nálezce cache).
  
je termín, který označuje první nález keše.
+
Dobrý pravidlem je hra ''nečum'', kdy se s vyzvednutím keše čeká, dokud jí nenajdou všichni. Někdy se ze společné FTF lovce považují všichni, kteří dorazili před vyzvednutím keše ze skrýše.
  
Zvyková pravidla FTF nijak nedefinují a je jen na dohodě společně hledajících, jestli logují společné FTF a nebo ten nejúspěšnější zaloguje potají a ostatní logují STF a TTF.
+
Pokud se na prvním úspěšném nálezu keše podílí více lovců, mnohdy ve svém logu používají zkratku ''coFTF'' (případně ''co-FTF''), která neznamená nic jiného, než hromadný nález. V případě nálezu keše před její publikací lze takový nález označit za předpublikační FTF a buďto nechat někomu FTF po publikaci keše (tj. FTF si zapisují oba nálezci), anebo ponechat jen jedno FTF, to předpublikační a další nálezci již logují STF a TTF. Žádná z těchto věcí nemá oporu v oficiálních pravidlech hry a vše tedy záleží na domluvě mezi hráči.
 
+
Dobré pravidlo je hra '''nečum''', kdy se s vyzvednutím keše čeká, dokud jí nenajdou všichni.
+
 
+
Někdy se ze společné FTFkáře považují všichni, kteří dorazili před vyzvednutím keše ze skrýše.
+
 
+
Pokud se na prvním úspěšném nálezu keše podílí více lovců, mnohdy ve svém logu používají zkratku '''coFTF''', která neznamená nic jiného, než hromadný nález.
+
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
[[Kategorie:Zkratky]]
 
[[Kategorie:Zkratky]]

Verze z 29. 1. 2020, 10:24

First To Find (zkráceně jen FTF) je termín, který označuje první nález keše. Zvyková pravidla FTF nijak nedefinují a je jen na dohodě společně hledajících, jestli logují společné FTF a nebo ten nejúspěšnější zaloguje potají a ostatní logují STF (Second To Find, tedy druhý nálezce cache) a TTF (Third To Find - třetí nálezce cache).

Dobrý pravidlem je hra nečum, kdy se s vyzvednutím keše čeká, dokud jí nenajdou všichni. Někdy se ze společné FTF lovce považují všichni, kteří dorazili před vyzvednutím keše ze skrýše.

Pokud se na prvním úspěšném nálezu keše podílí více lovců, mnohdy ve svém logu používají zkratku coFTF (případně co-FTF), která neznamená nic jiného, než hromadný nález. V případě nálezu keše před její publikací lze takový nález označit za předpublikační FTF a buďto nechat někomu FTF po publikaci keše (tj. FTF si zapisují oba nálezci), anebo ponechat jen jedno FTF, to předpublikační a další nálezci již logují STF a TTF. Žádná z těchto věcí nemá oporu v oficiálních pravidlech hry a vše tedy záleží na domluvě mezi hráči.