GC Live API: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
(doplnění importu)
Řádka 10: Řádka 10:
 
== Stahování Pocket Queries ==
 
== Stahování Pocket Queries ==
  
Stáhne všechny vygenerované [[PQ]] ([[Pocket Query]]) přímo ze serveru [[gc.com]]. Funkce je dostupná z panelu nástrojů [[Geoget|Geogetu]].
+
Stáhne všechny vygenerované [[PQ]] ([[Pocket Query]]) přímo ze serveru [[gc.com]]. Funkce je dostupná z panelu nástrojů [[Geoget|Geogetu]], nebo přes nabídku ''Databáze->Imúport->Stáhnout a importovat PQ''.
 +
 
 +
== Stahování keší ==
 +
 
 +
Stáhne keše podle výběru přímo ze serveru [[gc.com]]. Funkce je přes nabídku ''Databáze->Imúport->Stáhnout kešky...''.
 +
 
 +
== Stahování vlastních nálezů ==
 +
 
 +
Stáhne již nalezené keše ([[MFPQ]]) přímo ze serveru [[gc.com]]. Funkce je přes nabídku ''Databáze->Imúport->Stáhnout vaše nálezy''.
  
 
== Aktualizace stavu ==
 
== Aktualizace stavu ==

Verze z 27. 4. 2012, 13:51

Groundspeak začal s vybranými vývojáři třetích stran pracovat na uvedení veřejného API pro Geocaching.com. Uzavřená betaverze tohoto API byla dostupná na začátku roku 2011 a veřejná verze na konci roku 2011.

Přes Live API může informace stahovat jak PM tak i BM, rozdíl je například v limitech na stahované počty listingů. Live API je zabudováno již do řady aplikací pro geocaching, například GeoGet. V něm jsou dostupné funkce:


Obsah

Přihlášení

Při prvním použití služby Geocaching live Vás program vyzve k zadání přihlašovacích údajů na web geocaching.com. Tyto si poté „zapamatuje“ pro příští použití.

Stahování Pocket Queries

Stáhne všechny vygenerované PQ (Pocket Query) přímo ze serveru gc.com. Funkce je dostupná z panelu nástrojů Geogetu, nebo přes nabídku Databáze->Imúport->Stáhnout a importovat PQ.

Stahování keší

Stáhne keše podle výběru přímo ze serveru gc.com. Funkce je přes nabídku Databáze->Imúport->Stáhnout kešky....

Stahování vlastních nálezů

Stáhne již nalezené keše (MFPQ) přímo ze serveru gc.com. Funkce je přes nabídku Databáze->Imúport->Stáhnout vaše nálezy.

Aktualizace stavu

Aktualizuje stav (Enabled/Disabled/Archived) vybraných keší. Funkce je dostupná přes pravé tlačítko myši na vybrané (jedné nebo více) keši v seznamu hlavního okna Geogetu.

Aktualizace kešky

Dává na výběr ze dvou možností:

  1. Plný listing - Stáhne kompletní listing včetně posledních 10 logů
  2. Jen základní informace - Stáhne jen základní info o keši jako typ, velikost, terén, obtížnost. Nestahuje žádné logy.

Funkce je dostupná přes pravé tlačítko myši na vybrané (jedné nebo více) keši v seznamu hlavního okna Geogetu.

Aktualizace logů

Umožňuje aktualizovat logy pro jednu či více zvolených keší. Na výběr jsou tyto možnosti:

  • Stáhnout všechny logy - Stáhne všechny logy
  • Načíst omezený počet nejnovějších logů - Stáhne pouze nastavený počet nejnovějších logů
  • Zastavit při dosažení vašeho "Found It" logu - Stahuje postupně všechny logy od nejnovějších k nejstarším, až do momentu kdy se narazí na váš log
  • Aplikuj omezení na maximální počet logů u kešky - Určuje, zda se má uložit pouze počet logů nastavených v programu, nebo všechny.

Funkce je dostupná přes pravé tlačítko myši na vybrané (jedné nebo více) keši v seznamu hlavního okna Geogetu.Původní dokumentace je na webu GeoGetu http://geoget.ararat.cz/doku.php/user:gclive