Geocaching: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
Řádka 1: Řádka 1:
'''Geocaching''' (anglicky džiokešin, česky geokešink) je název hry, ve které [[geocacher]] (=> kačer) hledá [[geocache]] (keš) za pomoci [[vybavení]], jehož typickým představitelem je [[přijímač GPS]].
+
'''Geocaching''' (anglicky džiokešin, česky geokešink) je název hry, ve které [[geocacher]] (=> kačer) hledá [[geocache]] (keš) za pomoci [[vybavení]], jehož typickým představitelem je [[přijímač GPS]]. Hledat jde také jen podle map, ale to není to pravé.
Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru.
+
Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Hra je určena pro všechny generace od dětí školního věku až po seniory. Je to vlastně oddíl turistiky s motivací, na konci se ukrývá "poklad". Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru. Keš(krabička) je většinou u nějakého zajímavého místa(ať už u kostela, hřbitova či parku). Ale nemusí tomu tak být vždy.
  
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Pahýl}}
 
{{Pahýl}}

Verze z 14. 7. 2011, 14:06

Geocaching (anglicky džiokešin, česky geokešink) je název hry, ve které geocacher (=> kačer) hledá geocache (keš) za pomoci vybavení, jehož typickým představitelem je přijímač GPS. Hledat jde také jen podle map, ale to není to pravé. Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Hra je určena pro všechny generace od dětí školního věku až po seniory. Je to vlastně oddíl turistiky s motivací, na konci se ukrývá "poklad". Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru. Keš(krabička) je většinou u nějakého zajímavého místa(ať už u kostela, hřbitova či parku). Ale nemusí tomu tak být vždy.

Tento článek je prozatím pahýl. Můžete pomoci CZCacheWiki tím, že jej rozšíříte.