Geocaching.com: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (úprava odkazu)
m (oprava překlepu "zkáceně" -> "zkráceně")
Řádka 10: Řádka 10:
 
|licence = [http://www.geocaching.com/about/termsofuse.aspx Speciální]
 
|licence = [http://www.geocaching.com/about/termsofuse.aspx Speciální]
 
}}
 
}}
'''[http://www.geocaching.com Geocaching.com]''', často též zkáceně nazývaný '''GC.com''', je anglojazyčný server, na kterém se provozuje hra [[geocaching]]. Jde o nejstarší, největší a nejužívanější místo, na němž jsou publikovány [[cache]]. Server, založený v létě roku 2000, provozuje, spolu s několika dalšími podobně orientovanými (např. [[Waymarking|waymarking.com]]), firma [[Groundspeak]], se sídlem v Seattlu v americkém státě Washington. Omezené informace lze z tohoto serveru získat i mobilním zařízením přes '''[[WAP]]'''.
+
'''[http://www.geocaching.com Geocaching.com]''', často též zkráceně nazývaný '''GC.com''', je anglojazyčný server, na kterém se provozuje hra [[geocaching]]. Jde o nejstarší, největší a nejužívanější místo, na němž jsou publikovány [[cache]]. Server, založený v létě roku 2000, provozuje, spolu s několika dalšími podobně orientovanými (např. [[Waymarking|waymarking.com]]), firma [[Groundspeak]], se sídlem v Seattlu v americkém státě Washington. Omezené informace lze z tohoto serveru získat i mobilním zařízením přes '''[[WAP]]'''.
  
 
Zveřejnit cache, prohlédnout si její [[souřadnice]] či [[log|zalogovat]] nález mohou pouze přihlášení uživatelé. Registrace je bezplatná. Některé pokročilejší funkce, usnadňující práci se zveřejněnými daty, jsou dostupné pouze platícím uživatelům, tzv. [[Premium Member]]s.  
 
Zveřejnit cache, prohlédnout si její [[souřadnice]] či [[log|zalogovat]] nález mohou pouze přihlášení uživatelé. Registrace je bezplatná. Některé pokročilejší funkce, usnadňující práci se zveřejněnými daty, jsou dostupné pouze platícím uživatelům, tzv. [[Premium Member]]s.  

Verze z 22. 11. 2011, 12:20

Geocaching.com
English Flag
Největší světový server o geocachingu s největší databází caches.
Provozovatel Groundspeak, Inc
Jazyk English Flag Angličtina
Cache v lokalitách Celý svět (221 zemí)
Počet uživatelů 28 750
Počet aktivních cache 269 715
Licence Speciální

Geocaching.com, často též zkráceně nazývaný GC.com, je anglojazyčný server, na kterém se provozuje hra geocaching. Jde o nejstarší, největší a nejužívanější místo, na němž jsou publikovány cache. Server, založený v létě roku 2000, provozuje, spolu s několika dalšími podobně orientovanými (např. waymarking.com), firma Groundspeak, se sídlem v Seattlu v americkém státě Washington. Omezené informace lze z tohoto serveru získat i mobilním zařízením přes WAP.

Zveřejnit cache, prohlédnout si její souřadnice či zalogovat nález mohou pouze přihlášení uživatelé. Registrace je bezplatná. Některé pokročilejší funkce, usnadňující práci se zveřejněnými daty, jsou dostupné pouze platícím uživatelům, tzv. Premium Members.

Podle údajů z května 2006 je na serveru geocaching.com publikováno kolem 270 tisíc aktivních cache ve 221 zemích světa. V ČR je geocaching.com zdaleka nejužívanějším publikačním místem; jsou na něm zveřejněny téměř všechny české cache.

Základní přehled dalších serverů (samostatných nebo regionálních navázaných na GC.com) najdete v oddíle Servery pro geocaching.

Práce se serverem www.geocaching.com

V levém horním rohu hlavní stránky je navigační sloupec s rychlými odkazy, který obsahuje činnosti, které je možné na tomto serveru vykonávat.

Význam jednotlivých položek:

  • Getting started - informace pro začátečníky
  • Hide & seek a cache - zaznamenat založení anebo nález cache
  • Find a benchmark - zaznamenat nález benchmarku - pro českého geocachera bezvýznamné
  • Track travelbugs - praáce s travelbugy pro majitele i nálezce
  • My account - práce s uživatelským účtem - personalizace, přehled vlastních statistik
  • Forums - diskusní fóra
  • Resources - užitečné odkazy
  • Contact us - kontakt na společnost Groundspeak

Práci s tímto serverem pro uživatele neovládajícího anglický jazyk popisují různá hesla na této wiki. Systematický popis najdete na stránkách Slovensky sprievodca po strankach geocaching.com