Geokuk - české geodetické body: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(Strákna je na smazání)
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od 2 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
Program [[Geokuk]] usnadňuje vyhledávání [[Czech Geodetic Points]]. Zobrazuje na mapovém podkladu mapy.cz geodetické body a dokáže rozlišit, které z nich již byly založeny jako waymarky mnou, někým jiným a které na založení ještě čekají.
 
  
Postup:
 
http://archaikum.cz/gc/wm_czech_geodetic_points.php
 
#Stáhněte soubory <tt>dataz.zip, dataz_BTP.zip, dataz_ZGS.zip</tt> ze stránky http://archaikum.cz/gc/wm_czech_geodetic_points.php. a umístěte do datové složky Geokuku. Program si bude všímat jen souborů s příponou GPX v těchto zipech uložených.
 
#Stáhněte si všechny Waymarky jako GPX a uložte do stejné složky.
 
 
Geokuk rozpozná, že soubory dataz obsahují geodetické body a nikoli kešky a bude je prezentovat jako geodetické body (přesto, že jsou v GPX jako keše). Poté se pokusí všechny waymarky kategorie ''Czech Geodetic Point'' spárovat s geodetickými body.
 
 
[[Soubor:Snímek Geokuku s českými geodetickými body.png]]
 
 
----
 
V současné době nejsou GPX soubory v <tt>dataz*.zip</tt> souborech přímo použitelné, protože XML není validní. Chybí zde jmméno namespace.  Rozbalte si tečdy zipy a doplněte tučně kurzívový text na druhý řádek podle tohoto příkladu:
 
 
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 
<gpx '''''xmlns:groundspeak=<nowiki>"http://www.groundspeak.com/cache/1/0"</nowiki>''''' <nowiki>xmlns:xsi="http://w...</nowiki>
 
Autora jsem již požádal o doplnění do původních sopuiborů, potom bude možné toto upozornění smazat.
 

Aktuální verze z 13. 2. 2016, 22:58