Hledání (geocaching.com): Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (oprava cachí=keší)
m (Hledání podle zadaných kritérií: + pokročilé vyhledávání, nové hledání)
 
Řádka 8: Řádka 8:
  
 
== Hledání podle zadaných kritérií ==
 
== Hledání podle zadaných kritérií ==
http://www.geocaching.com/seek/
+
https://www.geocaching.com/seek/
 +
 
 +
pokročilé hledání https://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx
 +
 
 +
nové hledání https://www.geocaching.com/play/search
  
 
== Výběr cache pro nalezení ==
 
== Výběr cache pro nalezení ==

Aktuální verze z 22. 11. 2016, 12:06

Hledání listingu (zadání) keší na serveru geocaching.com


[editovat] Hledání podle domácí souřadnice

Po nastavení domácí souřadnice je možné hledat cache podle vzdálenosti od této souřadnice. K tomuto hledání se dostanete ze http://www.geocaching.com/my/, kde je vpravo odkaz Search for nearest caches. Tato volba umožňuje odfiltorvat již nalezené cache filter out finds)


[editovat] Hledání podle zadaných kritérií

https://www.geocaching.com/seek/

pokročilé hledání https://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx

nové hledání https://www.geocaching.com/play/search

[editovat] Výběr cache pro nalezení

Než vyrazíte, je třeba vybrat kam, najít vhodnou cache a vytisknout si její listing (zadání). Způsobů, jak zjistit, které cache se nacházejí v cílové oblasti je několik:

  • v nejbližším okolí volbou Search for nearest caches na vlastní uživatelské stránce My Account serveru geocaching.com (nutno mít předem zadány domácí souřadnice (home coordinates) ve svém profilu).
  • na stránce Hide & Seek a Cache volbami by country (podle státu) by latitude/longitude (podle souřadnic), by keyword (podle slov v názvu), by waypoint (podle identifikačního čísla waypointu), found by username (cache, nalezené uživatelem zadaného jména)
  • hledání na mapě užitím Geocaching Google maps buď přímo z listingu nějaké cache (odkaz Geocaching.com Google Map) nebo na stránce Hide & Seek a Cache z odkazu "search with Google Maps" - stačí pak zadat nejbližší větší město a cache se online zobrazují nad Google maps (max. 20 keší naráz, další při posunu mapy či změně zoomu) s přímým odkazem do listingu. Pokud nejde na mapě zoom, nebo přepínání mezi jednotlivými mapamy lze použít následující tvorbu linku: http://www.geocaching.com/map/default.aspx?lat=50.06653331071001&lng=14.480152130126953&zm=16&mt=h hodnoty: lat a lng jsou souřadnice hodnota: zm od 0 (zoom cely svet) do 20 (nejvetsi detail) hodnota: mt h (ortomapa) m (street mapa). (Po update 14.2.2012 už ne všechny informace o google mapách platí přesně, gc.com začal používat mapy jiné.)
  • upravením domácích souřadnic v adresním řádku internetového prohlížeče po volbě Search for nearest caches. Souřadnice je nutno zadat ve stupních, minuty a vteřiny je nutno přepočítat na číslice za desetinnou tečkou (nicméně v této podobě dokáže souřadnice zobrazit většina dnešních GPS příjimačů).