Hledání (geocaching.com)

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Hledání listingu (zadání) cachí na serveru geocaching.com


Hledání podle domácí souřadnice

Po nastavení domácí souřadnice je možné hledat cache podle vzdálenosti od této souřadnice. K tomuto hledání se dostanete ze http://www.geocaching.com/my/, kde je vpravo odkaz Search for nearest caches. Tato volba umožňuje odfiltorvat již nalezené cache filter out finds)


Hledání podle zadaných kritérií

http://www.geocaching.com/seek/

Výběr cache pro nalezení

Než vyrazíte, je třeba vybrat kam, najít vhodnou cache a vytisknout si její listing (zadání). Způsobů, jak zjistit, které cache se nacházejí v cílové oblasti je několik:

  • v nejbližším okolí volbou Search for nearest caches na vlastní uživatelské stránce My Account serveru geocaching.com (nutno mít předem zadány domácí souřadnice (home coordinates) ve svém profilu).
  • na stránce Hide & Seek a Cache volbami by country (podle státu) by latitude/longitude (podle souřadnic), by keyword (podle slov v názvu), by waypoint (podle identifikačního čísla waypointu), found by username (cache, nalezené uživatelem zadaného jména)
  • užitím Geocaching Google maps buď přímo z listingu nějaké cache (odkaz Geocaching.com Google Map) nebo na stránce Hide & Seek a Cache - stačí pak zadat nejbližší větší město a cache se online zobrazují nad Google maps (max.20 cachí naráz, další při posunu mapy či změně zoomu) s přímým odkazem do listingu. Pokud nejde na mape zoom, nebo přepínání mezi jednotlivými mapamy lze použít následující tvorbu linku: http://www.geocaching.com/map/default.aspx?lat=50.06653331071001&lng=14.480152130126953&zm=16&mt=h hodnoty: lat a lng jsou souřadnice hodnota: zm od 0 (zoom cely svet) do 20 (nejvetsi detail) hodnota: mt h (ortomapa) m (street mapa)
  • upravením domácích souřadnic v adresním řádku internetového prohlížeče po volbě Search for nearest caches. Souřadnice je nutno zadat ve stupních, minuty a vteřiny je nutno přepočítat na číslice za desetinnou tečkou (nicméně v této podobě dokáže souřadnice zobrazit většina dnešních GPS příjimačů).