Kategorie:Typy cache: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 3: Řádka 3:
 
Obecně:
 
Obecně:
 
*[[Multi-Cache|Multi]] = je třeba obejít několik bodů, na nich zjistit souřadnice následujícího bodu, nebo část souřadnic konečné cache.
 
*[[Multi-Cache|Multi]] = je třeba obejít několik bodů, na nich zjistit souřadnice následujícího bodu, nebo část souřadnic konečné cache.
*[[Mystery Cache|Unknown]] = vyžaduje domácí přípravu, nebo řešení složitějších úloh než dosazení čísel do jednoduchých vzorečků k vypočítání souřadnic. V guidelines je typ Unknown (Mystery/Puzzle) oznacen jako “catch-all” of cache types, tj. vše, co nespadá pod ostatní typy - může to být i tradiční cache, u které si autor vymiňuje, že uzná log jen s fotkou nálezce stojícího na hlavě o půlnoci za úplňku v dobovém obleku ze 17. století apod.
+
*[[Mystery Cache|Unknown]] = vyžaduje domácí přípravu, nebo řešení složitějších úloh než dosazení čísel do jednoduchých vzorečků k vypočítání souřadnic. Také pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k číselnému zámku. V guidelines je typ Unknown (Mystery/Puzzle) oznacen jako “catch-all” of cache types, tj. vše, co nespadá pod ostatní typy - <S>může to být i tradiční cache s ALR, u které si autor vymiňuje, že uzná log jen s fotkou nálezce stojícího na hlavě o půlnoci za úplňku v dobovém obleku ze 17. století apod.</S> ''ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky uznání logu dobrovolné u všech fyzických keší bez vlivu na typ keše.
 +
 
 +
 
  
 
Praktické využití pro hledače je zhruba takovéhle:
 
Praktické využití pro hledače je zhruba takovéhle:

Verze z 11. 4. 2013, 17:15

Přehled typů cache.

Obecně:

  • Multi = je třeba obejít několik bodů, na nich zjistit souřadnice následujícího bodu, nebo část souřadnic konečné cache.
  • Unknown = vyžaduje domácí přípravu, nebo řešení složitějších úloh než dosazení čísel do jednoduchých vzorečků k vypočítání souřadnic. Také pokud je k odlovu potřeba nějaká pomůcka, např. magnet, šroubovák nebo nádoba s vodou, jde o mystery. Stejně tak jde o mystery v případě, že k odlovu jsou třeba nějaké informace, ať již získané v terénu nebo z listingu - klasicky kód k číselnému zámku. V guidelines je typ Unknown (Mystery/Puzzle) oznacen jako “catch-all” of cache types, tj. vše, co nespadá pod ostatní typy - může to být i tradiční cache s ALR, u které si autor vymiňuje, že uzná log jen s fotkou nálezce stojícího na hlavě o půlnoci za úplňku v dobovém obleku ze 17. století apod. ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky uznání logu dobrovolné u všech fyzických keší bez vlivu na typ keše.


Praktické využití pro hledače je zhruba takovéhle:

  • Traditional - můžu vyrazit jen nalehko se souřadnicemi v GPS
  • Multi - potřebuju si s sebou vytisknout popis, potřebné zjistím na místě
  • Unknown - musím si popis přečíst předem: potřebuju něco nastudovat v knihovně / na internetu? Chce se mi po nalezení cache ještě stavět na hlavu?

Podkategorie

V této kategorii je pouze následující podkategorie.