Kolize: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (doplněno WHerigo a Letterbox)
 
(Není zobrazeno 5 mezilehlých verzí od 3 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
Pravidla (Guidelines) doporučují minimální vzdálenost mezi jednotlivými cachemi aspoň 0.1míle = 161m - viz již zmíněná Pravidla schvalování, část Hustota cache ([http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#sat v angličtině] nebo [[Pravidla schvalování na Geocaching.com#Hustota_cache|v češtině]]).
+
Pravidla (Guidelines) doporučují minimální vzdálenost mezi jednotlivými cachemi alespoň '''0.1 míle = 161 m''' (někdy též zaokrouhleno 160 m) - viz již zmíněná Pravidla schvalování, část Hustota cache ([http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#cachesaturation v angličtině] nebo [[Pravidla schvalování na Geocaching.com#Hustota_cache|v češtině]]).
  
Pokud se jedna fyzická schránka jedné keše nachází blíže k jiné fyzické schránce (''Final location'', nebo ''Stage of Multicache'') jiné keše, než uvedenou minimální vzdálenost, pak se jedná o '''kolizi'''. Platí pro všechny typy keší s fyzickými schránkami, tedy i pro [[Wherigo Cache]] a [[Letterbox Hybrid]]. O kolizi nejde mezi fyzickými schránkami v rámci jedné keše (např. jednotlivé Stage of Multicache) mezi sebou, tam jejich minimální vzdálenost není omezena.
+
Pokud se fyzická schránka jedné keše nachází blíže k jiné fyzické schránce jiné keše, než je uvedená minimální vzdálenost, pak se jedná o '''kolizi'''. Platí pro všechny typy keší s fyzickými schránkami, tedy i pro [[Wherigo Cache]] a [[Letterbox Hybrid]]. O kolizi nejde mezi fyzickými schránkami v rámci jedné keše (např. jednotlivé [[stage]] jedné [[Multi-Cache|multikeše]]) mezi sebou, tam jejich minimální vzdálenost není omezena. Nejlépe je to asi popsáno na obrázku níže.
  
Umístění schránky v kolizi může '''vyjímečně''' povolit [[reviewer]], obvykle je v publikačním logu uvedeno ''"with exception"'', někdy i s důvodem. '''Pro výjimky neplatí precedenty, udělena nemusí být.'''
+
Umístění schránky v kolizi (ne všek veliké!) může '''vyjímečně''' povolit [[reviewer]], obvykle je v publikačním logu uvedeno ''"with exception"'', někdy i s důvodem. '''Pro výjimky neplatí precedenty, udělena nemusí být.'''
  
 
Kontrola, zda plánovaná schránka není v kolizi, se dá provést podle postupu, popsaného v [[Založení cache]].
 
Kontrola, zda plánovaná schránka není v kolizi, se dá provést podle postupu, popsaného v [[Založení cache]].
  
 +
 +
[[Soubor:Kolize.png|left|600px|Překlad infografiky z oficiálních pravidel]]
  
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Základní pojem geocaching}}

Aktuální verze z 15. 3. 2020, 18:26

Pravidla (Guidelines) doporučují minimální vzdálenost mezi jednotlivými cachemi alespoň 0.1 míle = 161 m (někdy též zaokrouhleno 160 m) - viz již zmíněná Pravidla schvalování, část Hustota cache (v angličtině nebo v češtině).

Pokud se fyzická schránka jedné keše nachází blíže k jiné fyzické schránce jiné keše, než je uvedená minimální vzdálenost, pak se jedná o kolizi. Platí pro všechny typy keší s fyzickými schránkami, tedy i pro Wherigo Cache a Letterbox Hybrid. O kolizi nejde mezi fyzickými schránkami v rámci jedné keše (např. jednotlivé stage jedné multikeše) mezi sebou, tam jejich minimální vzdálenost není omezena. Nejlépe je to asi popsáno na obrázku níže.

Umístění schránky v kolizi (ne všek veliké!) může vyjímečně povolit reviewer, obvykle je v publikačním logu uvedeno "with exception", někdy i s důvodem. Pro výjimky neplatí precedenty, udělena nemusí být.

Kontrola, zda plánovaná schránka není v kolizi, se dá provést podle postupu, popsaného v Založení cache.


Překlad infografiky z oficiálních pravidel