Mystery Cache: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
m (malickosti)
Řádka 2: Řádka 2:
 
'''Neznámá''' - anglicky '''mystery''' nebo '''unknown''' cache, je taková cache, kde nejsou udány souřadnice a geocacher je musí získat nějakým výpočtem, vyluštěním šifry, hádanky, vyhledáním v pramenech, zjištěním souřadnic v jiné keši či keších nebo jinak.
 
'''Neznámá''' - anglicky '''mystery''' nebo '''unknown''' cache, je taková cache, kde nejsou udány souřadnice a geocacher je musí získat nějakým výpočtem, vyluštěním šifry, hádanky, vyhledáním v pramenech, zjištěním souřadnic v jiné keši či keších nebo jinak.
  
<S>Dalším typem mystery keši jsou takové, kde sice souřadnice listingu vedou standardně k cache (přímo či jako multi přes zastávky), ale '''k uznání logu je potřeba splnit nějakou podmínku''', např. přiložit nějaké foto, video, do logu napsat verš, ..., jde o tzv. ALR cache (advanced log request) zařazené též do skupiny mystery/unknown</S> ''ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4.4.2009 zrušeny - nyní jsou podmínky dobrovolné bez vlivu na typ keše. Jedinou vyjímkou jsou "challenge" cache (s výzvou autora), a to takové, kde podmínka souvisí výhradně přímo s Geocachingem, Waymarkingem či Wherigo (typicky s potřebným odlovem jiných keší, ať už několika či jedné-u nás typicky závěrečná bonus cache pro série mající podmínku právě odlovit ostatní keše série či jiné keše v oblasti, případně [[Wherigo Cache]] s podmínkou např.zaslat logovací soubor absolvované cartridge jako důkaz jejího absolvování).
+
<S>Dalším typem mystery keši jsou takové, kde sice souřadnice listingu vedou standardně k cache (přímo či jako multi přes zastávky), ale '''k uznání logu je potřeba splnit nějakou podmínku''', např. přiložit nějaké foto, video, do logu napsat verš, ..., jde o tzv. ALR cache (advanced log request) zařazené též do skupiny mystery/unknown</S> ''ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky dobrovolné bez vlivu na typ keše. Jedinou výjimkou jsou "challenge" cache (s výzvou autora), a to takové, kde podmínka souvisí výhradně přímo s Geocachingem, Waymarkingem či Wherigo (typicky s potřebným odlovem jiných keší, ať už několika či jedné u nás typicky závěrečná bonus cache pro série mající podmínku právě odlovit ostatní keše série či jiné keše v oblasti, případně [[Wherigo Cache]] s podmínkou např. zaslat logovací soubor absolvované cartridge jako důkaz jejího absolvování).
  
 
Příklady:
 
Příklady:

Verze z 17. 4. 2009, 11:37

Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark

Neznámá - anglicky mystery nebo unknown cache, je taková cache, kde nejsou udány souřadnice a geocacher je musí získat nějakým výpočtem, vyluštěním šifry, hádanky, vyhledáním v pramenech, zjištěním souřadnic v jiné keši či keších nebo jinak.

Dalším typem mystery keši jsou takové, kde sice souřadnice listingu vedou standardně k cache (přímo či jako multi přes zastávky), ale k uznání logu je potřeba splnit nějakou podmínku, např. přiložit nějaké foto, video, do logu napsat verš, ..., jde o tzv. ALR cache (advanced log request) zařazené též do skupiny mystery/unknown ALR keše, tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky dobrovolné bez vlivu na typ keše. Jedinou výjimkou jsou "challenge" cache (s výzvou autora), a to takové, kde podmínka souvisí výhradně přímo s Geocachingem, Waymarkingem či Wherigo (typicky s potřebným odlovem jiných keší, ať už několika či jedné – u nás typicky závěrečná bonus cache pro série mající podmínku právě odlovit ostatní keše série či jiné keše v oblasti, případně Wherigo Cache s podmínkou např. zaslat logovací soubor absolvované cartridge jako důkaz jejího absolvování).

Příklady:

  • GCP3VY Tea 4 Free!
  • GCVB8F Archivní cache
  • GCVTWY Kuks
  • GC117VQ Po stopach Gutha Jarkovskeho (priklad "challenge" s podminkou na odlov jinych kesi v oblasti)

Pokud zakládáte složitější mystery cache, u niž je vhodné hledačům poskytnout možnost ověření souřadnic výsledku, aby si byli jistí správným řešením, pak můžete přidat do listingu odkaz na Ověřování finálních souřadnic