Noční cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Noční cache (angl. nightcache) je souhrnné označení pro takové cache, při jejichž lovu hraje důležitou roli tma a hledač se zpravidla musí vybavit dobrou baterkou, čelovkou apod.

Lze přitom vymezit několik hlavních skupin:

  • Cache či trasa k ní jsou naznačeny za pomocí různých prostředků dobře rozeznatelných pouze potmě. Používány jsou například kousky materiálu odrážejícího světlo, UV fluorescenční barva, drobná elektrická světélka, laserová ukazovátka apod.
  • Cache, kvůli nimž je nutné navštívit či prohledávat temné prostory, zvláště v podzemí - jeskyně, štoly, sklepy, bunkry apod. Možné i v kombinaci s výše uvedenými technickými vymoženostmi.
  • Normální cache, kterou lze navštívit pouze v nočních hodinách. Toto omezení může vycházet z časové přístupnosti místa ukrytí nebo může být uloženo autorem cache v zadání.

Anglickým výrazem nigtcaching se někdy označuje i hledání jakékoli cache potmě. Mnozí hledači je mají rádi a považují za zajímavé zpestření hry.

Noční cache v ČR

  • Temné keše - bookmark s keškama (257), o nichž víme, že při jejich odlovu uplatníte baterku (noční keše, staré tunely, jeskyně ...) (Dáin & Olík)


Externí odkazy