Notifikace: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
 
m (1 revizi)

Verze z 25. 11. 2008, 20:52

Notifikace (Insta Notify) je jednou ze služeb určených platícím uživatelům (Premium Members) na serveru geocaching.com. Spočívá v zasílání mailů na stanovenou adresu v případě, že se u nějaké cache patřící do oblasti nastavení objeví nový log některého z vybraných typů. Díky této funkci se tedy Premium Member členové okamžitě z mailu dozvědí např. o nově publikované cachi, o přesunu souřadnic, dočasnému pozastavení, archivaci cache atd. - více viz typy logů.

formulář pro vytvoření notifikace

Přístup k nastavení notifikací je z uživatelského účtu z pravého sloupce, kde jsou i další služby určené pro Premium Membery - pro notifikace je určen odkaz "Set up notifications". Každá notifikace je tvořena jednoduchým formulářem, ve kterém lze nastavit následující položky:

  1. Name - jméno notifikace (pro snazší rozlišení, jinak nemá podstatný význam)
  2. Type to Watch - výběr druhu cache ke sledování - každou notifikací je možné sledovat jen jeden druh cache, pro jiný druh lze založit notifikaci další; po výběru cache je třeba ještě zaškrtat typy logů, které chcete sledovat
  3. What is the point of origin for your subscription? - nastavení souřadnice středu kruhu, ve kterém bude notifikace platná (lze určit i použitím "Postal code"-obdoba českého PSČ, což je ale funkční jen na území USA)
  4. Distance in Kilometers - poloměr kruhu ke sledování v kilometrech (max. 80km)
  5. Send to another email address - zde je možné vyplnit mail, na který bude notifikace poslána (nechat prázdné, pokud zaslat na výchozí mail určený pro váš účet na geocaching.com)

Takto nastavená notifikace tedy bude na mail zasílat u všech cachí zvoleného druhu, které se nacházejí uvnitř kruhu zadaného středovými souřadnicemi a poloměrem ty typy logů, které byly zaškrtány. Typické použití je nechat si zasílat logy typu "publish listing" v okruhu např. 20km kolem domovských souřadnic - to pro pokus o FTF v okolí bydliště po publikaci nové cache. Fantazii se však meze nekladou - jediným omezením je nastavení max. 40 notifikací na jeden Premium Member účet.

V případě, že dočasně není funkce notifikace vyžadována, lze ji i bez mazání deaktivovat (odškrtnout červenou fajfku v prvním sloupci přehledu notifikací) či ji steným postupem zase v případě potřeby aktivovat. Samosebou je možné nepotřebnou notifikaci trvale smazat.