Obrazec

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Obrazcem je v Geocachingu myšlena určitá množina keší, která z nadhledu podle mapy dohromady vytváří obrazec či obrázek, např. kruh, šipku nebo obličej. Vůbec prvním obrazcem v ČR byl "Arrow" od bxhome publikovaný v květnu 2005. Zřejmě nejvíce obrazce zpopularizoval "Smajlík" nedaleko Brna. V současné době (7-2011) existuje v ČR 15 aktivních obrazců. Z různých důvodů bylo dalších 6 obrazců v historii archivováno.

Teoreticky se za obrazec dá považovat i Power trail, protože keše dohromady také vytváří beztvarý obrazec, nicméně, většina geocacherů, to tak nebere. Hlavní odlišnosti Obrazce od Power trailu, je, že zatímco Power trail je vytvářen s důrazem na co možná nejmenší obtížnost a terén (kvůli rychlému odlovu a přesunu na další keš), Obrazec je tvořen primárně podle možnosti umístit jednotlivé keše aby dohromady vytvořili požadovaný obrazec, proto jsou zakládány spíše na větších zalesněných plochách, kde je takové "formování" keší možné. Taktéž se neklade důraz na nízkou obtížnost a terén a proto se lze setkat s rozdílnými Obrazci, od jednoduchých až po těžké s teréném 4.

Stejně jako v případě Power trailů, se názor na Obrazce v geocacherské komunitě různí. Lze nalézt mnoho pozitivních argumentů, stejně tak i mnoho negativních.

Přehled aktivních i archivovaných obrazců naleznete v bookmarku od Sobikovi.

Přehled rozmístění obrazců v ČR: Obrazce-prehled.png