Power trail: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
(u nás ne u sloupů)
Řádka 1: Řádka 1:
Termín '''Power trail''' (nebo Power line) označuje [[Série|'''sérii''']] keší, které jsou rozmístěné podél cesty obvykle v minimálních možných vzdálenostech (od 161 metrů do několika stovek metrů). Hlavním smyslem takových sérií je umožnit kačerům zaznamenat co nejvíce úspěšných nálezů v co nejkratším čase. Narozdíl od [[Obrazec|'''''obrazců''''']] není jejich smyslem utvořit v mapě žádný konkrétní symbol.
+
Termín '''Power trail''' (také zkráceně PT, PWT, nebo též Power line) označuje [[Série|'''sérii''']] keší, které jsou rozmístěné podél cesty obvykle v minimálních možných vzdálenostech (od 161 metrů do několika stovek metrů). Hlavním smyslem takových sérií je umožnit kačerům zaznamenat co nejvíce úspěšných nálezů v co nejkratším čase. Narozdíl od [[Obrazec|'''''obrazců''''']] není jejich smyslem utvořit v mapě žádný konkrétní symbol.
  
Název '''''power trail''''' je odvozený od vysokonapěťového vedení. První podobné série byly umístěny právě u sloupů energetických sítí.
+
Název '''''power trail''''' je odvozený od vysokonapěťového vedení. První podobné série byly umístěny právě u sloupů energetických sítí. U nás to zpravidla možné není, protože by kačeři museli procházet (většinou) přes soukromé pozemky a docházelo by k poměrně silnému poškozování porostu na polích a lukách. Častěji je tedy u nás najdete spíše podél cest a vedlejších silnic.
  
Řada lovců shledává návštěvu '''''power trailu''''' zábavnou.  
+
Řada lovců shledává návštěvu '''''power trailu''''' zábavnou, zážitek se netvoří na základě lovu jedné keše, ale spíše celé akce. Jiní naopak vystupují ostře proti jejich zakládání, takže existence PT bývá často tématem polemik a [[flame|plamenných diskusí]].
  
 
Četné kontroverze však způsobuje extrémně zvýšená zátěž místa (power traily jsou velkým lákadlem), strohé kopírované listingy a skutečnost, že cache mají většinou podobu mikrokeší v neatraktivních lokalitách.
 
Četné kontroverze však způsobuje extrémně zvýšená zátěž místa (power traily jsou velkým lákadlem), strohé kopírované listingy a skutečnost, že cache mají většinou podobu mikrokeší v neatraktivních lokalitách.

Verze z 28. 3. 2012, 10:23

Termín Power trail (také zkráceně PT, PWT, nebo též Power line) označuje sérii keší, které jsou rozmístěné podél cesty obvykle v minimálních možných vzdálenostech (od 161 metrů do několika stovek metrů). Hlavním smyslem takových sérií je umožnit kačerům zaznamenat co nejvíce úspěšných nálezů v co nejkratším čase. Narozdíl od obrazců není jejich smyslem utvořit v mapě žádný konkrétní symbol.

Název power trail je odvozený od vysokonapěťového vedení. První podobné série byly umístěny právě u sloupů energetických sítí. U nás to zpravidla možné není, protože by kačeři museli procházet (většinou) přes soukromé pozemky a docházelo by k poměrně silnému poškozování porostu na polích a lukách. Častěji je tedy u nás najdete spíše podél cest a vedlejších silnic.

Řada lovců shledává návštěvu power trailu zábavnou, zážitek se netvoří na základě lovu jedné keše, ale spíše celé akce. Jiní naopak vystupují ostře proti jejich zakládání, takže existence PT bývá často tématem polemik a plamenných diskusí.

Četné kontroverze však způsobuje extrémně zvýšená zátěž místa (power traily jsou velkým lákadlem), strohé kopírované listingy a skutečnost, že cache mají většinou podobu mikrokeší v neatraktivních lokalitách.


Power traily v Česku

V České republice lze za powertrail považovat následující série:

Cesta u Lovosic (Ústecký kraj) - 39 keší + 1 bonusová

Cyklo-SKI okruh Ondřejník u Frenštátu pod Radhoštěm (Moravskoslezský kraj) - 20 keší + 1 bonusová

Trojúhelník u Slavonic (Jihočeský kraj) - 28 keší + 1 bonusová

Vlečka na Orlík u Příbrami (Středočeský kraj) - 84 keší

MBPWT (Maly Brnensky PoWer Trail) na jihu Brna (Jihomoravský kraj) - 10 keší | Nyní rozděleno na část pojmenovaná "oKolo" a původní "MBPWT".

Pedal u Ždánic (Jihomoravský kraj) - 65 keší

Signálka Českým lesem podél hranic (Plzeňský kraj) - 66 keší + 2 bonusové

MINI IN-LINE TRAIL SLAPANY u Chebu (Karlovarský kraj) - 15 keší

Prachatické opevnění jižně od Prachatic (Johočeský kraj) - 21 tradičních keší za sebou (jinak součást rozptýlené série)

Rozum nad hlavou severně od Slaného (Středočeský kraj) - 8 tradičních keší podél nové asfaltky

SBP (su_brova pajda) Jeseníky poblíž Šumperka - 50 tradičních mikrošek


Archivované power traily


Parfémová cesta u Prahy (Středočeský kraj) - zrušena v červnu 2011

FCTP (First Czech Power Trail) u Náchoda (Hradecký kraj) - zrušena v listopadu 2011