Registrace na server geocaching.cz: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(úvodní text)
 
m (Profil)
 
(Není zobrazeno 18 mezilehlých verzí od 4 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
 
'''Registrace na server geocaching.cz'''
 
'''Registrace na server geocaching.cz'''
  
Pro plné využití serveru a členského fóra je nutná samostatná registrace. Registrace na serveru geocaching.com a geocaching.cz jsou samostatné a servery nemají propojené databáze uživatelů. Může se Vám tedy stát, že jméno (nick) z jednoho serveru bude na druhém serveru obsazeno.
+
Pro plné využití serveru a členského fóra je nutná samostatná registrace. Registrace na serveru [[geocaching.com]] a [[geocaching.cz]] jsou samostatné a servery nemají propojené databáze uživatelů. Může se Vám tedy stát, že jméno (nick) z jednoho serveru bude na druhém serveru obsazeno.
 +
 
 +
Může se stát, že se na vás ostatní budou dívat trochu (někteří hodně) s nedůvěrou (s anonymy nebo poloanonymy se někteří odmítají bavit), pokud nebudete mít tzv. '''prolinkované profily''', z [[gc.cz]] na [[gc.com]], zvláště pokud se váš nick na obou serverech liší. Málokdo chce také podstupovat detektivní pátrání, když vám něco na profilech nefunguje a chcete od ostatních poradit. Prolinkováním jim i sobě ulehčíte práci. Jak to udělat, aby byl '''prolinkovaný profil''' na [[gc.cz]] s profilem [[gc.com]], je napsáno níže na této stránce.
 +
 
 +
A než začnete psát svůj první příspěvek do fóra, přečtěte si [[Nevhodné příspěvky na fóru gc.cz]]!
 +
 
 +
== Profil ==
 +
 
 +
'''Nastavení statusbaru'''. Pro správné nastavení statusbaru je nutné vyplnění položek ''Profil na [[gc.com]]'' a ''status bar''.
 +
 
 +
'''Profil na [[gc.com]]''' - adresa stránky s profilem, najdete pod svým nickem u libovolného svého logu u libovolné keše. Příklad: http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38. Případně můžete použít odkaz v jednodušším tvaru s nickem: http://www.geocaching.com/profile/?u=pepa.z.pocernic - ale tento tvar přestává platit a fungovat, pokud svůj nick změníte, zatímco první zápis s guid je trvalý, pevně svázaný s vaším účtem.
 +
 
 +
''A ne, adresa http://www.geocaching.com/profile/ ani https://www.geocaching.com/my/default.aspx ani https://www.geocaching.com/account/dashboard opravdu není odkaz na váš jedinečný profil.''
 +
 
 +
'''Status bar''' - adresa obrázku statusbaru.
 +
Příklad: http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1
 +
 
 +
Adresu obrázku získáte tak, že půjdete na http://www.geocaching.com/my/statbar.aspx. Tam najdete text vypadající nějak takto:
 +
 
 +
 
 +
<table border=1><tr><td>
 +
<a href="http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38" target="_blank"><img src="'''http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1'''" border="0" title="Profile for pepa.z.pocernic" alt="Profile for pepa.z.pocernic"></a>
 +
</td></tr></table>
 +
 
 +
 
 +
ze kterého použijete tučný text mezi uvozovkami za ''src=''. (Tučný text je pouze pro zvýraznění, jakou část textu máte použít, na [[gc.com]] tučný není! Nekopírujte text, napsaný zde, tím byste si vytvořili odkaz na účet "pepy z počernic" místo na účet svůj!)
 +
 
 +
'''Nastavení avatara''' - jako avatara používejte obrázek png a jpg, který má ''v názvu pouze písmena a číslice'' s maximálními rozměry 100x100 pixelů a je do velikosti maximálně 30KB.
 +
 
 +
Při testování avatarů a statusbarů není potřeba vkládat stále nové příspěvky do fóra. Statusbar i avatar se projeví u všech již dříve napsaných příspěvků, stačí obnovit stránku.
 +
 
 +
 
 +
[[Kategorie:Servery pro geocaching]]
 +
[[Kategorie:Pahýly]]
 +
[[Kategorie:Manuál (geocaching.cz)]]

Aktuální verze z 3. 1. 2018, 22:11

Registrace na server geocaching.cz

Pro plné využití serveru a členského fóra je nutná samostatná registrace. Registrace na serveru geocaching.com a geocaching.cz jsou samostatné a servery nemají propojené databáze uživatelů. Může se Vám tedy stát, že jméno (nick) z jednoho serveru bude na druhém serveru obsazeno.

Může se stát, že se na vás ostatní budou dívat trochu (někteří hodně) s nedůvěrou (s anonymy nebo poloanonymy se někteří odmítají bavit), pokud nebudete mít tzv. prolinkované profily, z gc.cz na gc.com, zvláště pokud se váš nick na obou serverech liší. Málokdo chce také podstupovat detektivní pátrání, když vám něco na profilech nefunguje a chcete od ostatních poradit. Prolinkováním jim i sobě ulehčíte práci. Jak to udělat, aby byl prolinkovaný profil na gc.cz s profilem gc.com, je napsáno níže na této stránce.

A než začnete psát svůj první příspěvek do fóra, přečtěte si Nevhodné příspěvky na fóru gc.cz!

[editovat] Profil

Nastavení statusbaru. Pro správné nastavení statusbaru je nutné vyplnění položek Profil na gc.com a status bar.

Profil na gc.com - adresa stránky s profilem, najdete pod svým nickem u libovolného svého logu u libovolné keše. Příklad: http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38. Případně můžete použít odkaz v jednodušším tvaru s nickem: http://www.geocaching.com/profile/?u=pepa.z.pocernic - ale tento tvar přestává platit a fungovat, pokud svůj nick změníte, zatímco první zápis s guid je trvalý, pevně svázaný s vaším účtem.

A ne, adresa http://www.geocaching.com/profile/ ani https://www.geocaching.com/my/default.aspx ani https://www.geocaching.com/account/dashboard opravdu není odkaz na váš jedinečný profil.

Status bar - adresa obrázku statusbaru. Příklad: http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1

Adresu obrázku získáte tak, že půjdete na http://www.geocaching.com/my/statbar.aspx. Tam najdete text vypadající nějak takto:


<a href="http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38" target="_blank"><img src="http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1" border="0" title="Profile for pepa.z.pocernic" alt="Profile for pepa.z.pocernic"></a>


ze kterého použijete tučný text mezi uvozovkami za src=. (Tučný text je pouze pro zvýraznění, jakou část textu máte použít, na gc.com tučný není! Nekopírujte text, napsaný zde, tím byste si vytvořili odkaz na účet "pepy z počernic" místo na účet svůj!)

Nastavení avatara - jako avatara používejte obrázek png a jpg, který má v názvu pouze písmena a číslice s maximálními rozměry 100x100 pixelů a je do velikosti maximálně 30KB.

Při testování avatarů a statusbarů není potřeba vkládat stále nové příspěvky do fóra. Statusbar i avatar se projeví u všech již dříve napsaných příspěvků, stačí obnovit stránku.