Servery pro geocaching

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Je mnoho různých www serverů poskytujících informace o ukrytých cache. Zde naleznete ty námi známé.

Obsah

Celosvětové servery

Regionální servery

Regionální servery - naše

Česká vlajka Česká republika

Regionální servery - sousední země

Německo

  • Geocaching.de http://www.geocaching.de - Německý portál - pouze v němčině (přejímá seznam cache z GC.com, Navicache.com a Opencaching.de a umožňuje jejich společné nebo oddělené zobrazení na mapách jednotlivých spolkových zemí, Rakouska a Švýcarska)
  • Opencaching.de http://www.opencaching.de - Německý portál opencachingu - pouze v němčině (vyměňuje si seznam cache s dalšími portály opencachingu a umožňuje společný přehled všech nových keší na nich registrovaných nebo přehled bez Německa)

Polsko

  • Geocaching Polska http://www.geocaching.pl/ - Polský regionální server, přebírající data z geocaching.com. Mapa, seznam keší, podrobné vyhledávání, FAQ, statistiky.
  • Opencaching.pl http://www.opencaching.pl - Polský alternativní portál - pouze v polštině (nemá mapové vyjádření rozložení keší, má odkazy na stránky opencachingu v Německu a v České republice (v červenci 2006 uvádí 65 aktivních keší, v červenci 2007 již 1220). Umožňuje vyhledávání keši i pro uživatele polské stránky geocachingu.)

Rakousko

Slovenská vlajka Slovensko


Regionální servery - ostatní země EU

Belgie

  • Geocaching.be http://www.geocaching.be - Belgický portál - ve francouzštině a vlámštině (nizozemštině) - (Seznam keší patrně jen GC.com - zobrazuje území celého Beneluxu (Belgie, Nizozemí a Lucembursko) a sousedící oblasti Francie a Německa. Z mapy Evropy umožňuje přechody na mapy regionálních GC portálů - kde nejsou, přechází na brillig.com (který nedostává data z GC!), umožňuje personalizované zobrazení keší nalezených v Beneluxu)

Dánsko

  • Geocaching.dk http://www.geocaching.dk - Dánský portál - jen v dánštině - (Seznam keší patrně jen z GC.com - dvojí možnost zobrazení rozložení keší na mapě vlastního Dánska - MapPoint /umožňuje filtraci podle 14 druhů keší/ a GoogleMap.)

Francie

  • Geocaching-france http://www.geocaching-france.com - Francouzský portál - ve francouzštině - (Seznam keší patrně jen z GC.com - zobrazuje jen území Francie (a Korsiky). Umožňuje filtraci jednotlivých druhů keší (10) na mapě, umožňuje výběr keší na výlet - v zadaném poloměru od výchozího bodu s referencemi kačerů, které si vyberete)

Itálie

Irsko

  • Geocachingireland http://www.geocachingireland.com - Irský portál - pouze v angličtině - (Interaktivní mapa celého Irska dovoluje vybrat hrabství - objeví se podrobnější mapa, na které je možné označit město a přeskokem na GC.com se zobrazí nejbližší keše. Jako zajímavost jsou tři průvodci po keškách - Severní Irsko, Dublin a Galway /hrabství na západě ostrova/ a 11 doporučených keší.)

Maďarsko

  • Geocaching.hu http://www.geocaching.hu - Maďarský portál - jen v maďarštině - (Zobrazuje území celého Maďarska na politické i fyzické mapě a na mapách 13 vybraných zajímavých regionů - např. Balaton, Budapešť, Pilis. Přesah keší do okolních zemí - patrně jen ty založené maďary a s maďarským popisem. Používá vlastní systém evidence keší s podobným značením jako CG.com - některé z nich jsou na CG.com registrovány (ty mívají anglický popis), ale pod jiným označením - např. keš. East End - GC5BAZ v GC.com a GCeend na GC.hu).

Evropské regionální servery mimo EU

Rusko

  • Geokešing.su http://www.geocaching.su - Ruský portál - jen v ruštině - (Seznam keší nezávislý na na GC.com - z mapy Ruské federace lze vybírat jednotlivé republiky, kraje, oblasti a autonomní okruhy a nechat si zobrazit seznamy v nich uložených keší - u některých vybraných území nezobrazuje rozložení keší na mapě. Z 87 území u 15 není v červenci 2006 (v červenci 2007 u 11) uvedena žádná keš. V červenci 2007 je pro Rusko uvedeno 1852 keší.

Keš je rusky "tájnik", TB="ljaguška putěšestvennica". Server umožňuje vyhledávat keše v dalších zemích bývalého SSSR. V Kazachstánu bylo v červenci 2007 43 keší. Jako zajímavost má soutěž o nejlepší vyprávění a desku cti, kde je uvedeno ocenění udělené na setkání konce sezony 2005 ve 25 kategoriích - např. nejlepší keš, nejlepší zápis, nejlepší fotografie, za věrnost hře, za podporu tradic apod.)


Regionální servery - Afrika

Jižní Afrika


Regionální servery - Asie

Japonsko