Stage: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (Typy stages)
 
(Není zobrazeno 12 mezilehlých verzí od 4 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
Stage (= úsek) je zpravidla dílčí úkol při plnění [[Multi-Cache]]. Po splnění tohoto úkolu, kterým je zpravidla zjištění nějaké informace a jednoduchý výpočet získá hráč souřadnice další [[stage]] nebo cílové souřadnice (uložení) [[cache]].
+
Stage (= úsek) je zpravidla dílčí úkol při plnění [[Multi-Cache]], ale platí to např. i pro [[Mystery Cache]], [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]], pro všechny jiné typy. Po splnění tohoto úkolu, kterým je zpravidla zjištění nějaké informace a jednoduchý výpočet získá hráč souřadnice další [[stage]] nebo cílové souřadnice (uložení) [[cache]].
  
== Různé typy==
+
== Typy stages ==
'''Questin to Answer''' (Zodpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle listingu keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu. Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty se kterými dále pracujeme. Na Questin to Answer se nevztahuje ochranné pásmo 161 metrů.
+
'''Virtual Stage''' (QtA, Odpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle [[listing]]u keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu (Pozor - jakýkoliv předmět, který na místo přidá [[owner]], například štítek, se už nepovažuje podle aktuálního výkladu pravidel za QtA, ale bude SoM!). Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na ''Question to Answer'' se nevztahuje [[kolize|ochranné pásmo]] 161 metrů.
  
'''Stages of a Multicache''' - Na daném místě je potřeba nelézt fyzickou krabičku ve které jsou informace k další postupové stagei nebo rovnou k finální stagei (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů.
+
'''Physical Stage''' (SoM) - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku nebo jiný přidaný předmět, který poskytne potřebné informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na ''Stages of a Multicache'' (bez ohledu na typ keše) se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty [[Multi-Cache]], tak i pro zmíněné [[Mystery Cache]], [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]]. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro [[reviewer]]ovskou kontrolu jako [[Additional waypoints]] typu ''Stage of a Multicache''. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná [[kolize]], obecně nedovolená. '''Na stránce [[kolize]] také najdete přesná pravidla pro vlastní keš a ostatní.'''
  
U Multi-Cachí platí, že všechny stage by měli být řešitelné přímo v terénu. To znamená: použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.
+
U [[Multi-Cache]] platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.
U Mystery Cachí tyto omezení neplatí a lze tak realizovat i velmi těžké keše.
+
U [[Mystery Cache]] tato omezení neplatí, a lze tak realizovat i velmi těžké [[keš]]e. Kolizní pravidla jsou ovšem stejná bez ohledu na typ keše.
  
 +
Stage najdete obvykle v [[listing]]u mezi [[Additional waypoints]].
  
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Základní pojem geocaching}}

Aktuální verze z 15. 8. 2018, 09:54

Stage (= úsek) je zpravidla dílčí úkol při plnění Multi-Cache, ale platí to např. i pro Mystery Cache, Wherigo Cache či Letterbox Hybrid, pro všechny jiné typy. Po splnění tohoto úkolu, kterým je zpravidla zjištění nějaké informace a jednoduchý výpočet získá hráč souřadnice další stage nebo cílové souřadnice (uložení) cache.

[editovat] Typy stages

Virtual Stage (QtA, Odpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle listingu keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu (Pozor - jakýkoliv předmět, který na místo přidá owner, například štítek, se už nepovažuje podle aktuálního výkladu pravidel za QtA, ale bude SoM!). Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na Question to Answer se nevztahuje ochranné pásmo 161 metrů.

Physical Stage (SoM) - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku nebo jiný přidaný předmět, který poskytne potřebné informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache (bez ohledu na typ keše) se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty Multi-Cache, tak i pro zmíněné Mystery Cache, Wherigo Cache či Letterbox Hybrid. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro reviewerovskou kontrolu jako Additional waypoints typu Stage of a Multicache. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná kolize, obecně nedovolená. Na stránce kolize také najdete přesná pravidla pro vlastní keš a ostatní.

U Multi-Cache platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy. U Mystery Cache tato omezení neplatí, a lze tak realizovat i velmi těžké keše. Kolizní pravidla jsou ovšem stejná bez ohledu na typ keše.

Stage najdete obvykle v listingu mezi Additional waypoints.