Stage: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (Různé typy: oprava chyb a doplnění odkazů)
m (Různé typy: upřesnění rozdíli SoM/QtA)
Řádka 2: Řádka 2:
  
 
== Různé typy==
 
== Různé typy==
'''Questin to Answer''' (Zodpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle [[listing]]u keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu. Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na ''Question to Answer'' se nevztahuje [[kolize|ochranné pásmo]] 161 metrů.
+
'''Questin to Answer''' (QtA, Odpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle [[listing]]u keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu (Pozor - jakýkoliv předmět, který na místo přidá [[owner]], například štítek, se už nepovažuje podle aktuálního výkladu pravidel za QtA, ale bude SoM!). Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na ''Question to Answer'' se nevztahuje [[kolize|ochranné pásmo]] 161 metrů.
  
'''Stages of a Multicache''' - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku, ve které jsou informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty [[Multi-Cache]], tak i pro zmíněné [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]]. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro [[reviewer]]ovskou kontrolu jako [[Additional waypoints]] typu ''Stage of a Multicache''. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná [[kolize]], obecně nedovolená.
+
'''Stages of a Multicache''' (SoM) - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku nebo jiný přidaný předmět, který poskytne potřebné informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty [[Multi-Cache]], tak i pro zmíněné [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]]. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro [[reviewer]]ovskou kontrolu jako [[Additional waypoints]] typu ''Stage of a Multicache''. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná [[kolize]], obecně nedovolená.
  
 
U [[Multi-Cache]] platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.
 
U [[Multi-Cache]] platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.

Verze z 24. 9. 2013, 17:52

Stage (= úsek) je zpravidla dílčí úkol při plnění Multi-Cache, ale platí to např. i pro Wherigo Cache či Letterbox Hybrid. Po splnění tohoto úkolu, kterým je zpravidla zjištění nějaké informace a jednoduchý výpočet získá hráč souřadnice další stage nebo cílové souřadnice (uložení) cache.

Různé typy

Questin to Answer (QtA, Odpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle listingu keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu (Pozor - jakýkoliv předmět, který na místo přidá owner, například štítek, se už nepovažuje podle aktuálního výkladu pravidel za QtA, ale bude SoM!). Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na Question to Answer se nevztahuje ochranné pásmo 161 metrů.

Stages of a Multicache (SoM) - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku nebo jiný přidaný předmět, který poskytne potřebné informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty Multi-Cache, tak i pro zmíněné Wherigo Cache či Letterbox Hybrid. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro reviewerovskou kontrolu jako Additional waypoints typu Stage of a Multicache. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná kolize, obecně nedovolená.

U Multi-Cache platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy. U Mystery Cache tato omezení neplatí, a lze tak realizovat i velmi těžké keše.

Stage najdete obvykle v listingu mezi Additional waypoints.