Stat Bar: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(přidání další služby)
m (oprava cachí=keší)
Řádka 1: Řádka 1:
Statusbar je obrázkový informační pruh, který na serveru [[Geocaching.com]] odkazuje na [[Profil (geocaching.com)|profil]] daného [[geocacher]]a. Kromě loga Geocachingu lze na něm vyčíst i počet nalezených a počet zasazených cachí daného cachera, jeho nickname a případně další zadaný text (v posledním řádku).
+
Statusbar je obrázkový informační pruh, který na serveru [[Geocaching.com]] odkazuje na [[Profil (geocaching.com)|profil]] daného [[geocacher]]a. Kromě loga Geocachingu lze na něm vyčíst i počet nalezených a počet zasazených keší daného cachera, jeho nickname a případně další zadaný text (v posledním řádku).
  
 
[[Soubor:StatBar.png|frame|Příklad statusbaru - cacher minarjo]]
 
[[Soubor:StatBar.png|frame|Příklad statusbaru - cacher minarjo]]

Verze z 14. 3. 2012, 20:36

Statusbar je obrázkový informační pruh, který na serveru Geocaching.com odkazuje na profil daného geocachera. Kromě loga Geocachingu lze na něm vyčíst i počet nalezených a počet zasazených keší daného cachera, jeho nickname a případně další zadaný text (v posledním řádku).

Příklad statusbaru - cacher minarjo

Jiný vzhled statusbaru

Devfolio

Nemusíte používat pouze standartní statusbar z webu Geocaching.com. Pro vytvoření statusbaru s jiným vzhledem můžete využít zdarma například službu Ranger Fox's Statbar Modifier. Služba je sice v angličtině, ale není nijak těžké si statusbar vygenerovat.

Do prvního políčka překopírujete vaše GUID. To naleznete na konci adresního řádku, pokud máte otevřený váš veřejný profil - to za znaménkem =.

Do políčka pod tím napíšete text, který chcete mít na posledním řádku statusbaru. Text sice může být libovolně dlouhý, avšak jakmile je delší než 30 znaků, obvykle už přesahuje ze statusbaru. Znaky s diakritikou nejsou povoleny.

Následně si vyberete logo vlevo do statusbaru, přepnete z "Left" na "Right" a vyberete si logo vpravo do statusbaru, téměř dole si vyberete pozadí statusbaru a následně už jen kliknete na "Modify My Statbar".

Gcwetterau

Další službou pro vytvoření vlastního statusbaru je služba Gcwetterau. Tato služba je také v angličtině, její nastavení je zhruba stejně složité (nemusíte zjišťovat své GUID, ale musíte pochopit co je "width", "height", "xpos" atp.), ale nabízí podstatně méně designů na pozadí.