Travelbug: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(smazani spamu)
 
m (1 revizi)

Verze z 25. 11. 2008, 20:52

Travelbug je libovolná věc doplněná o kovový identifikační štítek, zvaný psí známka (z angl. dog tag). Travelbug není předmětem běžné výměny, jako jiné věci umístěné za tímto účelem v cache, ale jeho cílem je putovat z cache do cache. Proto si travelbug neponechávejte, ale přemístěte jej do jiné cache. Platí pravidlo, že Travel bug můžete u sebe držet maximálně 14 dní, pak ho vložíte do cache nebo napíšete email majiteli o vašich plánech (např. za měsíc jedu do zahraničí, kde ho umístním do cache, atd.)

Rozlišujeme Tracking Number (vyražený na štítku) a identifikační kód ve tvaru TBxxxx. Při vyhledávání TB na www.geocaching.com/track můžete použít jak Tracking Number, tak indentifikační kód. Pokud se ale chcete v logu nebo ve fóru odkazovat na TB, použijte identifikační kód, který naleznete v levé horní části internetové stránky konkrétního travelbugu.

Podobný typ předmětu je i geocoin.


Bohužel se občas může stát, že nějaký cacher Travelbug ať už omylem nebo úmyslně do jiné cache nedá a má jej dlouho u sebe bez posunu. V tom případě si zkus pročíst článek Geocoin-postup při pohřešování mince či TB.

Vložení travelbugu do cache

Při logování návštěvy na geocaching.com stačí označit v seznamu pod editačním polem, který travelbug jsi do cache vložil.

Tedy-až půjdeš kešovat příště a najdeš pěknou keš, která pomůže plnit TB jeho úkol, je třeba blíž místu určení, nebo je to TB exchange (keš, kde se zpravidla soustřeďují a vyměňují TB), nebo je to jiná hezky provedená keš, můžeš tam TB dát (tzv. upustit – anglicky drop), aby mohl pokračovat v cestě. Když pak budeš nález té další keše logovat, dole pod polem pro zápis se objeví nová roletka, kde bude tento TB či GC obsažen v seznamu (protože systém ví, že jí máš momentálně u sebe), takže pokud jsi do keše TB upustil, stačí po dopsání textu logu vybrat ze seznamu v roletce název toho TB (pro vložení více TB naráz podrž při klikání myší klávesu Ctrl) a on se po odeslání tohoto logu zase objeví v kolonce INVENTORY v novém působišti.

Výjimku tvoří situace, kdy TB ukládáš do vlastní nebo tebou již dříve navštívené keše. V takovém případě nepoužívej FOUND IT, ale WRITE NOTE, kde se zmíníš o uložení TB do keše.

Více informací též v PDF souboru Jak postupovat při nálezu travel bugu nebo geocoinu