WAP: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (WAPové stránky využitelné pro geocaching: odebrání http://rtr.ca/geo/ - už více jak rok nefunguje)
(- wap.geocaching.com)
 
Řádka 1: Řádka 1:
'''WAP''' (angl. ''Wireless Application Protocol'') je protokol pro aplikace využívající bezdrátovou komunikaci, zejména pak přístup k Internetu z mobilního telefonu. WAP byl navržen k poskytování služeb běžného webového prohlížeče, ale přizpůsobených omezením malých přenosných zařízení.  
+
'''WAP''' (angl. ''Wireless Application Protocol'') je protokol pro aplikace využívající bezdrátovou komunikaci, zejména pak přístup k Internetu z mobilního telefonu. WAP byl navržen k poskytování služeb běžného webového prohlížeče, ale přizpůsobených omezením malých přenosných zařízení. V minulosti existovalo několik takovýchto stránek využitelných pro [[geocaching]], dnes však již nefunguje ani jedna.  
 
+
== WAPové stránky využitelné pro [[geocaching]] ==
+
* http://wap.geocaching.com/ - oficiální wapová stránka [[Groundspeak]]u
+
 
+
 
[[Kategorie:Zkratky]]
 
[[Kategorie:Zkratky]]

Aktuální verze z 27. 11. 2013, 17:00

WAP (angl. Wireless Application Protocol) je protokol pro aplikace využívající bezdrátovou komunikaci, zejména pak přístup k Internetu z mobilního telefonu. WAP byl navržen k poskytování služeb běžného webového prohlížeče, ale přizpůsobených omezením malých přenosných zařízení. V minulosti existovalo několik takovýchto stránek využitelných pro geocaching, dnes však již nefunguje ani jedna.