Wherigo Cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark


Wherigo je nový projekt Groundspeaku pro vytváření a hraní dobrodružných her (adventur) s využitím GPS přímo v reálném světě namísto např. na PC.

S využitím do GPS zařízení nahrané Wherigo cartridge (sestaveného programu pro danou hru) registrované na www.wherigo.com tak může geocacher přímo v terénu interagovat s objekty na cestě, které potká, tj. například až na daném místě dle toho, co vidí, rozhodovat, co bude dále, či se naopak dozvědět další možnosti postupu dle zjištěných indicií.

Wherigo geocache tedy užívá pro část lovu či celý lov takovouto cartridge, čímž vlastní zážitek z lovu obohacuje o interaktivní prvek v terénu. Jde tedy vlastně o obdobu multi či mystery cache, ovšem cacher se nikoliv předem z listingu, ale až průběžně na trase dozvídá, co bude dále. Tedy jde o rozšíření hry Wherigo o zakončení klasickou fyzickou keškou (čímž se z Wherigo cartridge stává i Wherigo cache). Na konci pak tedy najde cacher-hráč dané Wherigo cartridge běžným způsobem i samotnou fyzickou cache (případně najde i další mezicache na trase vedene cartridgí).

Samosebou pro tyto cache je třeba použít GPS zařízení umožňující nahrání dané cartridge. V současné době (únor 2008) to jsou zejména přenosné počítače (PocketPC apod.) a dále GPS Garmin Colorado v různých mutacích. Wherigo je teprve v rozjezdu a ani samotné sestavování cartridgí prozatím není spolehlivé, což se ale jistě brzy změní. I když je nutná speciální výbava (konkrétní GPS přístroj), neoznačuje se Wherigo cache terénem 5* (spec.výbava nutná), jelikož už samotný typ cache určuje toto omezení.


České a Slovenské Wherigo cache (k 19.3.2008)

Delova koule na Spilberku (kes) by marekl - 1.česká WIG cache!

Externí odkazy