Community Celebration Event

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Oficiální ikonka CCE

Community Celebration Event (zkráceně též CCE nebo CC event) je speciální typ eventu s vlastní ikonou. Tento typ eventu vznikl v prosinci 2019 přejmenováním 10 Years! Event Cache, které se uskutečnily v roce 2010 k oslavě 10. výročí zrušení umělé chyby v systému GPS, a tedy vzniku Geocachingu.

Obsah

Oslava 20. výročí Geocachingu

V rozmezí 3. prosince 2019 až 3. ledna 2020 umožnil Groundspeak zažádat prostřednictvím formuláře o uspořádání eventu. Následně pak bude od ledna do října 2020 vybráno náhodně z přihlášených 20200 hráčů (vždy 2020 každý měsíc), kteří obdrží možnost uspořádat event k oslavě dvaceti let Geocachingu. Eventy musí probíhat od 2. května do 31. prosince 2020 ZMĚNA! (viz níže) a minimální délka jejich trvání je stanovena na 2 hodiny. Kompletní pravidla pro pořádání CCE jsou k nalezení na příslušné stránce v Help Centeru.

Změna podmínek pro pořádání

Vzhledem k situaci ve světě způsobené pandemií koronaviru covid-19 (viz mudlovká Wiki) došlo k úpravě období, v němž je možné uspořádat CC eventy. Podle poslední úpravy pravidel CC eventů (aktualizace z 2. března 2021) mohou vybraní hráči tyto eventy uspořádat v období od 2.května 2020 až do 31. prosince 2022. Poslední možnost odeslání listingu k publikaci je pak 17. prosince 2022.


Článek na oficiálním blogu Geocachingu věnující se CCE: Celebrate 20 years of geocaching at Community Celebration Events (anglicky, obsahuje poslední znění pravidel CCE)

Vyhledání publikovaných CC eventů

Jelikož neexistuje samostatná kategorie těchto eventů na aktivní mapě nebo ve filtrech či PQ, je trochu problém najít nějak jednoduše publikované CC eventy. I přesto jsou samozřejmě způsoby pro jejich nalezení.

Vyhledání pomocí filtrů přímo na GC.com

Ačkoli CC eventy nemají vlastní kolonku ve filtrování, je možné to trochu obejít prostřednictvím přepsání url vyhledávání. Typ/druh eventu CC má kód 3653, takže při drobné úpravě v adresním řádku si můžete vyhledat všechny publikované CC eventy a nechat si je třeba zobrazit na mapě.

Vyhledání pomocí Project-GC

Samozřejmě je možné vyhledat si publikované CC eventy prostřednictvím nastavení filtrů v porovnání mapy, jen je potřeba myslet na to, že ve výběru je stále původní název tohoto typu eventů, tedy Lost and Found Event (lze však očekávat změnu).

Bookmarky

Další možností jsou pak různé bookmarky spravované hráči. Pravidelně aktualizovaný bookmark CC eventů v ČR udržuje například SiMateam: https://www.geocaching.com/plan/lists/BM7K52G