Event cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Nová ikonka eventu

Event Cache nebo prostě jen event (angl. událost) je setkání geocacherů, slouží k seznamování, výměně zkušeností, CWG, travel bugů a geocoinů. Náplní by nemělo být jen tlachání a prohlížení mincí, setkání je vhodné spojit s exkurzí, prohlídkou, návštěvou pamětihodnosti, připravte něco víc než zamluvený stůl v oblíbené hospůdce.

Minimální plánovaný počet účastníku eventu je 15, pořadatele v to nezahrnuje. Pro tento minimální počet musí být event kapacitně plánován, i když se nakonec ve skutečnosti takový počet účastníků třeba ani nesejde. Nemusí sejít, event se může konat i tak. Skutečný počet účastníků eventu pak může být i nižší (nenulový), ale nesmí být vyhlášen STOP-stav při menším počtu.

Setkání je otevřené všem, rozhoduje datum přihlášení, nejsou PMO eventy. Event cache je shromáždění, které je organizováno geocachery a je otevřeno ostatním geocacherům. Přihlašuje se ke schválení minimálně dva týdny před konáním eventu, aby se potenciální návštěvníci o něm včas dozvěděli a přizpůsobili tomu své plány. Eventy se obvykle zveřejňují tři měsíce dopředu. Některé eventy se zveřejňují šest měsíců předem, pokud se očekává, že zde účastníci budou přenocovávat, nebo je event uspořádán tak, aby přilákal regionální či mezinárodní skupinu geocacherů. Poté, co event proběhl, listing má být archivován jeho ownerem.

Konat by se měly na uvedených souřadnicích a jejich listing musí obsahovat čas začátku a čas konce. V případě eventů s více tématy, aktivitami, či pokud jsou dva eventy blízko sebe, publikován může být pouze jeden listing. Do waypointů mohou být přidány body s umístěním jednotlivých eventových aktivit.

Event by neměl být pořádán za pouhým účelem organizovaného hledání keší skupinou geocacherů. Takovéto skupinové lovy je nejlepší organizovat pomocí diskusního fóra nebo e-mailového distribučního seznamu. Ačkoliv velké procento geocacherů může zajímat hudební koncert, burza použitého zboží, organizovaná sportovní akce, soutěž radioamatérů či slavnostní ohňostroj, takové události nejsou vhodné pro přihlášení jako event cache, protože pořadatelé a hlavní návštěvníci nejsou geocachery.

Listingy eventů mohou být publikovány pouze v případě, pokud splňují pravidla komerce. Listing může obsahovat základní údaje o místu konání, i pokud se jedná o komerční místo. V listingu může být žádáno o dary či poplatky potřebné k úhradě nákladů na konání eventu. Také může obsahovat seznam sponzorů, avšak bez jejich log a internetových adres. Skrze listing může být dostupný prodej pouze putovních předmětů souvisejících s danou akcí. Listing může obsahovat odkaz na nekomerční webovou stránku věnovanou eventu. Účastníci mohou být požádáni o registraci současně i na samotném webu.

Platí od 2016: Blíže neurčenou dobu je údajně v Help Centru vysvětlení, že eventy v blízkosti (do 30 mil) Mega/Giga eventů a +/- 2 dny k jejich datu jsou zakázány. Vysvětlení rozlišuje, zda event souvisí s Mega/Giga nebo ne, ale v zásadě tam není moc rozdíl. Jen že ofiko event může být den před jako uvítání a den po jako rozloučení. Eventy nesouvisející s Mega/Giga mohou být publikovány jen tehdy, když nenarušují program Mega/Giga a jsou odsouhlaseny organizátory Mega/Giga, Groundspeakem a místními Reviewery.

Účastníci oznamují svoji plánovanou účast na budoucím eventu logem Will Attend, pro uskutečněnou účast na již proběhlé akci použijí log Attended. Pokud je na akci přítomen i owner (což je téměř vždy), také si loguje zcela oprávněně jako ostatní Attended, protože se rovněž "zúčastnil".

Jak k tomu říká jeden z emeritních reviewerů, coby oficiální autorita:

"Logovat vlastní krabku = blbost. Logovat svůj vlastní event = skoro povinnost.

Proč ten diametrální rozdíl? Protože vlastní krabka se nehledá, ale pouze udržuje v provozu. Zatímco vlastní event se navštěvuje, a proto logovat jako zúčastněn, tedy navštíven. Dávám tím najevo, že jsem se zúčastnil, což není to samé jako založil. Pár eventů jsem již uspořádal a vždy jsem se zúčastnil a proto mám vždy zalogováno. Kdybych se nezúčastnil, což jednou již hrozilo, tak bych log nedával a jen poslal na event logbook."


Po proběhnutí by měl být event bez odkladu označen logem Temporarily Disabled, čímž se dává najevo, že proběhl a skončil, a do 4 týdnu od konání následuje archivace ownerem. To platí pro všechny typy eventů.

Podívejte se také na: