GPSBabel

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

GPSBabel je program pro práci s informacemi uloženými v GPS přijímači (jako jsou waypointy nebo tracky). Jeho hlavní síla spočívá v podpoře mnoha formátů souborů s waypointy, mezi kterými lze provádět konverze a navíc podporuje filtrování informací podle zadaných kritérií.

Ukázky použití

  • konverze formátu GPX do formátu LOC
 gpsbabel -i gpx -f waypoints.gpx -o geo -F waypoints.loc
 gpsbabel -i garmin -f /dev/ttyS0 -o gpx -F waypoints.gpx
 gpsbabel -i gpx -f waypoints.gpx -o garmin -F /dev/ttyS0

Pozn.: zařízení /dev/ttyS0 se používá v Linuxu a podobných operačních systémech, v systému Microsoft Windows použijte com1.

Popis některých aktualizací

GPSBabel v budoucí verzi (asi 1.3.5) bude opět mít (na požádání) chytré vytváření ikonek na Garmin GPSkách. Viz. ([1]): 2007-11-14 Restore (optional) "old style" icon mapping for Geocaching on Garmins.

GPSBabel ve verzi 1.3.4 ([2] - hledejte datum 2007-06-02) již nepodporuje chytré vytváření zkrácených jmen a uživatelských ikon pro waypointy keší. Viz.: Nuke clever override for Garmin geocache icons since they're interfering withreal garmin geocache icons.

GPSBabel ve verzi 1.3.3 ([3]) přestal automaticky vytvářet zkrácená jména a uživatelské ikonky pro waypointy keší, je nutno je zapnout ručně. Na to slouží parametry -Sn a -Si pro úpravu jmen (tj. -Sn pro jména a -Si pro ikonky).

Externí odkazy