Geocoin

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Geocoin USA

Geocoin (GC) je trackovatelná mince opatřená unikátním kódem, podobně jako Travel Bug. Putuje po světě a loguje se stejným způsobem jako on. Informace o logování geocoinů proto naleznete v sekci Travel Bug. Unikátní kód je vždy 6-místný a je vyražen na minci (a nemá se zveřejňovat, ani na diskusním fóru!). S jeho pomocí můžete minci virtuálně vyzvednout ze stránky cache, ve které je uložený a pak přesunout na stránku cache, kde jste ji fyzicky vložili. Většina geocoinů má unikátní ikonku, která obohatí vaši statistiku v sekci Trackables. Postup aktivace vlastního geocoinu na geocaching.com.

Více informací též v PDF souboru Jak postupovat při nálezu travel bugu nebo geocoinu

Existují i mince v dřevěné a kovové mutaci zosobňující některého cachera / tým, tzv. Czech Wood Geocoin (CWG) a Czech Personal Geocoin (CPG). V tomto případě se nejedná o klasický trackovatelný předmět na GC.com, ale o běžný předmět výměny - více přímo pod odkazem CWG a CPG.

Bohužel se občas může stát, že nějaký cacher geocoin ať už omylem nebo úmyslně do jiné cache nedá a má jej dlouho u sebe bez posunu. V tom případě si zkus pročíst článek Geocoin-postup při pohřešování mince či TB.

Trackovatelné předměty je možné vybírat a vkládat i do tebou již dříve nalezené kešky, nebo do kešky tebou založené (zvláště pak, když to pomůže splnit jejich úkol). Jejich vložení při opakované návštěvě kešky zaloguješ logem typu "Write Note". Za jejich vyjmutí z cache není nutno do ní nic jiného vložit (a naopak, vložením TB nebo GC nevzniká právo si z cache vzít něco jiného). Platí nepsané pravidlo, že geocoin nebo travelbug můžete u sebe držet maximálně 14 dní, pak ho vložte do cache nebo napište majiteli e-mail o svých plánech (např. za měsíc jedu do zahraničí, kde ho umístím do cache, atd.).

Podrobný postup logování je popsán u Travel Bugu, stačí jen v něm zaměnit TB za GC. V případě, že chcete převést vlastnictví předmětu, čtěte Adopce travelbugu nebo geocoinu.