Hledání (geocaching.com)

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Hledání listingu (zadání) keší na serveru geocaching.com

Hledání podle domácích souřadnic

Po nastavení domácí souřadnice je možné hledat cache podle vzdálenosti od této souřadnice. K tomuto hledání se dostanete ze http://www.geocaching.com/my/, kde je vpravo odkaz Search for nearest caches. Tato volba umožňuje odfiltorvat již nalezené cache filter out finds).

Hledání podle zadaných kritérií

Výběr cache pro nalezení

Než vyrazíte, je třeba vybrat kam, najít vhodnou cache a vytisknout si její listing (zadání). Způsobů, jak zjistit, které cache se nacházejí v cílové oblasti je několik:

  • na stránce Hide & Seek a Cache volbami by country (podle státu) by latitude/longitude (podle souřadnic), by keyword (podle slov v názvu), by waypoint (podle identifikačního čísla waypointu), found by username (cache, nalezené uživatelem zadaného jména)
  • hledání na mapě užitím Geocaching Google maps buď přímo z listingu nějaké cache (odkaz Geocaching.com Google Map) nebo na stránce Hide & Seek a Cache z odkazu "search with Google Maps" - stačí pak zadat nejbližší větší město a cache se online zobrazují nad Google maps (max. 20 keší naráz, další při posunu mapy či změně zoomu) s přímým odkazem do listingu. Pokud nejde na mapě zoom, nebo přepínání mezi jednotlivými mapamy lze použít následující tvorbu linku: http://www.geocaching.com/map/default.aspx?lat=50.06653331071001&lng=14.480152130126953&zm=16&mt=h hodnoty: lat a lng jsou souřadnice hodnota: zm od 0 (zoom cely svet) do 20 (nejvetsi detail) hodnota: mt h (ortomapa) m (street mapa). (Po update 14.2.2012 už ne všechny informace o google mapách platí přesně, gc.com začal používat mapy jiné.)
  • upravením domácích souřadnic v adresním řádku internetového prohlížeče po volbě Search for nearest caches. Souřadnice je nutno zadat ve stupních, minuty a vteřiny je nutno přepočítat na číslice za desetinnou tečkou (nicméně v této podobě dokáže souřadnice zobrazit většina dnešních GPS příjimačů).