Tradiční Cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Nová ikonka tradiční keše

Tradiční cache (angl. Traditional Cache), je nejběžnějším typem cache. Jedná se o fyzickou schránku, jejímž základním rysem je, že se nachází přímo na místě, udaném souřadnicemi v záhlaví zadání.

K tradičním keším se nezadává waypoint typu Final location, ani v případě stejných souřadnic (bylo by to zbytečné), ani v případě rozdílných souřadnic (nejednalo by se potom o cache typu Traditional). Čemu to vadí? 1) jeden další zbytečný waypoint zabírá místo v paměti GPS, kam by se místo něj mohl vejít jiný užitečný, 2) spotřebovává zbytečně výkon procesoru GPS při zobrazování, 3) vyvolává zmatek u lovce v terénu. Pokud autor další pomocný bod opravdu potřebuje, lze použít typy jiné (např. Reference point, Trailhead nebo Parking area). Viz též Additional waypoints.

K jejímu nalezení tedy geocacher (alespoň teoreticky) nemusí kromě souřadnic znát další údaje a vystačí si s waypointem, uloženým v přijímači GPS. Žádně výpočty souřadnic, ať už před cestou nebo v jejím průběhu, nejsou potřeba. (Pokud narazíte na výjimku, můžete ji zde doplnit do seznamu, který uvádí některé tradiční cache umístěné mimo cílové souřadnice.) V každém případě je dobré, se zadáním se obeznámit, protože může obsahovat důležité informace, týkající se například přístupnosti cache, popisující její okolí či stanovující podmínky pro logování a výměnu předmětů. Jedinou podmínkou u této cache pro uznání logu je zápis v logbooku - pro jiné podmínky uznání logu (foto, ...) se cache označuje typem Mystery Cache

Stejně, jako další typy fyzických keší (multi či mystery), může mít tradiční cache řadu velikostí. Vyjma velikosti mikro obvykle jde o plastikový kontejner plný hraček a nepopsaných deníků. Všeobecně osvědčený tip je „vezmu věc, vložím věc, zapíšu se do deníku”.