Betatest: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 79: Řádka 79:
 
Okres Litoměřice, Ústí n. L, Česká Lípa - [http://www.geocaching.cz/messages.php?msg_send=5121 urbanb] ([http://www.geocaching.com/profile/?guid=92d03057-2e9c-47e2-ae21-6b9484e475c7 gc.com])
 
Okres Litoměřice, Ústí n. L, Česká Lípa - [http://www.geocaching.cz/messages.php?msg_send=5121 urbanb] ([http://www.geocaching.com/profile/?guid=92d03057-2e9c-47e2-ae21-6b9484e475c7 gc.com])
  
Okres Děčín -> Šluknovsko - [http://www.geocaching.cz/messages.php?msg_send=22900 TomMiga_a_LadyAlenka] ([http://www.geocaching.com/profile/?guid=5aba9c19-91a1-4ae7-acf3-4f64e95271c6 gc.com])
+
Okres Děčín -> Šluknovsko - [http://www.geocaching.cz/messages.php?msg_send=22900 TomMiga_a_LadyAlenka] ([http://www.geocaching.com/profile/?guid=5aba9c19-91a1-4ae7-acf3-4f64e95271c6 gc.com]) - '''ne Wherigo'''
  
 
'''Vysočina kraj'''
 
'''Vysočina kraj'''

Verze z 22. 12. 2010, 22:33


Betatest je zkontrolování funkceschopnosti připravované keše, srozumitelnosti jejího listingu a jednoznačnosti zadání řešené úlohy jiným kačerem. Pokud zakládáš cache, je rozhodně rozumné nechat si betatest provést. O co v betatestu jde? Požádáš nějakého kačera z tvého okolí, zda by ti nemohl betatestnout tvoji připravovanou cache. Jedná-li se o tradičku, přepošleš mu souřadnice cache a hint (má-li cache nějaký). Jedná-li se o jiný typ cache, přepošleš mu i listing. Betatester spočítá souřadnice a vydá se v tvém doprovodu (nebo bez doprovodu - to záleží na domluvě) ke kešce. Zde ještě překontroluje souřadnice (zda je cache správně zaměřená), jestli není v kolizi, případně ti pomůže najít lepší úkryt pro tvoji cache. Jakmile betatest úspěšně proběhne, můžeš poslat listing ke schválení zaškrtnutím zaškrtávátka Yes, this cache is currently active.

Betatest cache ti může provést jakýkoliv kačer, který má odlovené okolí. Nemusíš se bát, betatesterovi se za jeho práci nic dávat nemusí, informace o tvojí kešce kamarádům před publikací nevyzradí, a ani po ní nikoho nezvýhodní během boje o bednu rozdáváním nápověd za úplatu. Betatester nemá nárok účastnit se boje o bednu, do papírového logbooku svůj found_it zapíše po úspěšně dokončeném betatestu s výrazně uvedeným slovem BETATEST a na serveru si zapisuje found_it až po publikaci zpětně, s datem kdy ho provedl.

Nevíš-li koho o betatest požádat, můžeš si vybrat podle oblasti z těchto kačerů a kontaktovat je:


Jihočeský kraj

Okres Strakonice - mr.mates (gc.com)


Jihomoravský kraj

Brno město + venkov pro oblast pod rovnoběžkou 49°10' - Chryséis (gc.com)


Karlovarský kraj


Královehradecký kraj

Jaroměř a okolí - Roman_Jaromer (gc.com)

celý kraj - Daku (gc.com) - ne Wherigo!


Liberecký kraj

okres Jablonec nad Nisou - Tiskar94 (gc.com) - ne Wherigo!


Moravskoslezský kraj

okres Frýdek-Místek - Polerok (gc.com) , Paja.V (gc.com)

okres Karviná - Polerok (gc.com)

okres Nový Jičín - Polerok (gc.com)

okres Opava - Polerok (gc.com)

okres Ostrava - Polerok (gc.com)


Olomoucký kraj

celý kraj - VasaM (gc.com)


Pardubický kraj

okres Ústí nad Orlicí - ivan.bok (gc.com)

celý kraj - Daku (gc.com) - ne Wherigo!

okresy Chrudim a Pardubice - Sadmanwholikesblues - v kontaktech je email a skype, (gc.com profile) - ne Wherigo


Plzeňský kraj


Praha

Praha 5 - TeamanMK (gc.com)

celá Praha - weri (gc.com)


Středočeský kraj


Ústecký kraj

Okres Litoměřice, Ústí n. L, Česká Lípa - urbanb (gc.com)

Okres Děčín -> Šluknovsko - TomMiga_a_LadyAlenka (gc.com) - ne Wherigo

Vysočina kraj

Žďár nad Sázavou - BorekJ (gc.com) - okolí do 5-ti km


Zlínský kraj

celý kraj - madbin (gc.com)

Rožnov p.R., Valašské Meziříčí a okolí - Paja.V (gc.com)


Měj však na paměti, že betatesteři dělají betatesty svědomitě a z vlastní iniciativy. Není automatické, že někomu napíšeš "Betatestni mi to" a daný betatester ihned poběží. Je vhodné slušně požádat. Pokud ti nějaký betatester něco vytkne, neuraž se, ale oprav to.