Burza nápadů

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Nabídka nápadů na cache.

Autor nápadu Lokalita Zpracování
Popis
Uživatel:A. da Mek Kamýk nad Vltavou
Při návštěvě cache (GCWT7J) Vrskamyk doporučuji podívat se také na nedaleké zakořeněné sochy - dřevěné sochy vytesané ze stojících kmenů stromů na břehu řeky v Kamýku nad Vltavou na loc:49°38.504' 14°15.160' Je to sice u dětského hřiště, takže bezpečná tradiční cache by se tam založit nedala, ale na soše je cedulka s datem vytvoření, jménem autora a jeho telefonem, takže číslic pro výchozí bod multicache by tam bylo dost
Uživatel:Toniczech dle možností i na více místech ČR
Může někdo zkusit vytvořit cache, kde by se místo úkrytu či postupný bod hledaly srovnáním s panoramatickou fotografií krajiny? Osobně jsem se s tímto principem setkal v Bratislavě na (dnes již archivované) cache Villa Rustica (GCJ673), ale vím, že ve světě existují i další podobné. V ČR však zatím žádná (pouze u cache Prazske "hrady" / Prague "Castles" (GCRGDC) je podobný princip jádrem - ale ne prostředkem hledání - cache). Ideově se to může zabalit např. do nedávné knihy Terryho Pratchetta "Buch!", str. 409 mj. Téma zřejmě vyžaduje krajinu přehlednou (tzn. určité výškové rozdíly pro pozorování a množství orientačních bodů na obzoru i před ním) a přitom relativně snadno prostupnou. Měřítko realizace může být rozmanité - od vzdáleností v řádu stovek metrů ve (velko-)městské krajině až po rozhledy na vzdálenost mnoha kilometrů v horách (na větší vzdálenost ovšem nemusí být použitelná viditelnost každý den). Osobně si myslím, že velmi příhodnou krajinu ve středním až větším měřítku poskytuje České středohoří, sám jsem se k uskutečnění ale nikdy nedokopal.

Uživatel:ProKesTom: Realizováno jako GC13CG9 Kristanovicky rybnik.

Uživatel:A. da Mek Praha
Doporučuji knižní řadu Zmizelá Praha. Jsou to sice spíš náměty pro Waymarking v kategorii Photos Then and Now, ale nějaká inspirace pro keše by se tam třeba také mohla najít.
Uživatel:Česílko Oderské vrchy Zajímavá místa
Tři náměty na zajímavá místa v Oderských vrších - prakticky na dohled od již existující keše Tajemství hradu - tedy od hradu Vikštejna.

Černý důl (souřadnice N 49°47,84' E 17°41,69') - bývalý břidlicový lom. Pozůstatky domků (základy břidlicových staveb), vstup do štoly (rezervace - zimoviště netopýrů). Místem vede naučná stezka.

Odvodňovací štola (souřednice N 49°48,13' E 17°42,04') - zatopená odvodňovací štola Černého dolu.

Vyhlídka na řeku Moravici (souřadnice N 49°48,67' E 17°44,26') - výsypka břidlicového lomu u obce Lhotka. Důl v devadesátých letech opět obnovil těžbu, ale výsypka je volně přístupná. Základy břidlicových domků, z hrany výsypky výhled na údolí řeky Moravice. Obzvláště hezké na podzim, kdy se listnáče barví do zlatova. Ve směru výhledu vesnice Radkov s hřebenem na němž stojí hrad Vikštejn.

Uživatel:Úža ?? Jižní čechy
Našel jsem v knížce Slovník návštěvníka památek zmínku o brzdných kamenech. Bohužel jsem nenašel žádný odkaz na nějaký konkrétní. Nevíte někdo o nějakém, kde by stálo za to založit kešku?

Uživatel:ebik: Zde jsou nějaké, včetně fotek a přibližného umístění. Jsou tam tři z okolí Liberce, Humpolce a Havlíčkova Brodu. A dalších pět z okolí Českého Krumlova, ty jsou vidět i na turistických mapách (mapy.cz).

Uživatel:mpik: Jedna taková "čuba" je u Veselky mezi Strážkovicemi a Borovany. Na vedlejší cestě, silnice je tam narovnaná. Tady. Ale asi by to bylo v kolizi s Pebíkovým Bunkrem Veselka.

Uživatel:cyne Příbramsko/Orlická přehrada Zajímavá místa
V okolí vesnice Kozárovice je taková běžná nezajímavá krajina - pole a sem tam nejake to krovi, ale pokud do nejakeho toho krovi vlezete, nestacite se divit jaka zmena prostredi nastala. V okolí této vesnice se totiž nachazejí zatopené kamenolomy s bujnou vegetaci a prijemným prostředím. viz například tento obrázek byl vyfocen na souradnicich:(49°33'8.888"N, 14°5'58.591"E ). Ovsem takovych mist je v okoli vic, a myslim si ze by si aspon jedno kesku zaslouzilo. Pro me je bohuzel tato oblast dostupna jen 1x az maximalne 2x do roka, takze bych se asi o kesku nepostaral.

Uživatel:A. da Mek: Realizováno jako GC1ED8Q lom Hromada.

Uživatel:Don82 Památný strom v Brně-Řečkovicích Zajímavá místa

Platan javorolistý v Brně-Řečkovicích, který je i publikaci "Památné stromy Brna" (http://www.brno.cz/download/ozp/stromy.pdf) ,ještě nemá svoji keš. Info: http://i49.tinypic.com/qn3fw3.png .Kousek je sice již jedna tradička, s jiným stromem, ale udělat krátkou multinu by myslím nebyl problém. Podle GM by to mělo být někde zde: http://tinyurl.com/gc-strom (zelená šipka). Kdyby něco, tak mě kontaktujte přes gc.com profil (stejný nick).

Uživatel:Viburnus okolí lokálky Lovosice - Most
Železniční trati mezi Lovosicemi a Mostem se říká "Švestková dráha". Projíždí hezkým a zajímavým terénem Českého středohoří. Napadlo mě, že by to bylo dobré téma pro zpracování keše o Cimrmanově hře Švestka. Některá ze zastávek by se snadno mohla proměnit v Středoplky s mladým vechtrem Patkou, se starým Motyčkou, Annou Šafářovou, Edou Wasserfallem, Kryštofem Nastoupilem (z Polžic ...nebo že by z Bezdružic?) a jeho haranty, sufražetkou Jenny Suk (která by si taky zaloužila vlastní keš v Lounech u Ohře) ...a švestkou. No jak to teď píšu, skoro to vypadá na wherigo, ale radši bych multinu.

|-