Drive-in: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(--Scoubidou uz neexistuje)
 
 
(Nejsou zobrazeny 4 mezilehlé verze od 3 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
  Keška, ke které nemusí kačeři udělat "zbytečný" krok. <br> Klasicky se vyskytují v blízkosti dálnic a silnic. <br> Jsou oblíbeny lovci bodů a potom jako příjemné vyrušení při delších přesunech. <br> Jako drive-in mohou být v logu označovány i kešky, ke kterým většina kačerů dojde nebo dojede na kole, <br> ale konkrétní nálezce "si dal tu práci" a dojel k ní autem nebo motocyklem.<br><br>
+
Pojmem '''drive-in''' bývají označeny [[Geocache|kešky]] (nejčastěji [[Traditional cache|tradičky]]) odpovídající podmínkám v následujícím seznamu:
Na začátku září 2006 bylo na GC.com evidováno celkem 64 kešek, které měly výraz Drive-in přímo v názvu (nejvíce v USA a v Německu). <br> Těch, které mohou být označeny jako drive-in bylo samozřejmě mnohonásobně více.<
+
 
<br><br>
+
* Kešky, ke kterým nemusí [[Geocacher|kačeři]] udělat "zbytečný" krok.
Výraz "drive-in" v obecné řeči znamená "podnik (např. rychlé občerstvení) s obsluhou pro řidiče" - a dodejme (aniž by musel vystoupit).<br>
+
* Kešky klasicky se vyskytující v blízkosti dálnic a silnic.
Jedno z prvních užítí tohoto výrazu bylo pro drive-in kino - 16. května 1933 na ně byl vydán U.S. patent č. 1,909,537. První  
+
* Kešky, které jsou oblíbeny lovci bodů či jako příjemné vyrušení při delších přesunech.
drive-in restaurant byl otevřen v Glendale v Kalifornii v roce 1936.
+
* Jako drive-in mohou být v logu označovány i kešky, ke kterým většina kačerů dojde nebo dojede na kole, ale konkrétní nálezce "si dal tu práci" a dojel k ní autem nebo na motocyklu.
 +
 
 +
 
 +
Na začátku září 2006 bylo na stránkách Geocaching.com evidováno celkem 64 kešek, které měly výraz drive-in přímo v názvu (nejvíce v USA a v Německu). Těch, které mohou být označeny jako drive-in bylo samozřejmě mnohonásobně více.
 +
V květnu 2018 se na území ČR nacházelo celkem 55 aktivních keší, které měli ve svém názvu výraz drive-in (celosvětově je evidováno více než 1000 keší). V lednu 2020 se v ČR nacházelo 69 keší a 1586 celosvětově.
 +
 
 +
=== Zajímavost ===
 +
 
 +
Výraz "drive-in" v obecné řeči znamená "podnik (např. rychlé občerstvení) s obsluhou pro řidiče" - a dodejme (aniž by musel vystoupit).
 +
Jedno z prvních užítí tohoto výrazu bylo pro drive-in kino - 16. května 1933 na ně byl vydán U.S. patent č. 1,909,537. První drive-in restaurant byl otevřen v Glendale v Kalifornii v roce 1936.
 +
 
 +
{{Základní pojem geocaching}}

Aktuální verze z 30. 1. 2020, 14:43

Pojmem drive-in bývají označeny kešky (nejčastěji tradičky) odpovídající podmínkám v následujícím seznamu:

  • Kešky, ke kterým nemusí kačeři udělat "zbytečný" krok.
  • Kešky klasicky se vyskytující v blízkosti dálnic a silnic.
  • Kešky, které jsou oblíbeny lovci bodů či jako příjemné vyrušení při delších přesunech.
  • Jako drive-in mohou být v logu označovány i kešky, ke kterým většina kačerů dojde nebo dojede na kole, ale konkrétní nálezce "si dal tu práci" a dojel k ní autem nebo na motocyklu.


Na začátku září 2006 bylo na stránkách Geocaching.com evidováno celkem 64 kešek, které měly výraz drive-in přímo v názvu (nejvíce v USA a v Německu). Těch, které mohou být označeny jako drive-in bylo samozřejmě mnohonásobně více. V květnu 2018 se na území ČR nacházelo celkem 55 aktivních keší, které měli ve svém názvu výraz drive-in (celosvětově je evidováno více než 1000 keší). V lednu 2020 se v ČR nacházelo 69 keší a 1586 celosvětově.

[editovat] Zajímavost

Výraz "drive-in" v obecné řeči znamená "podnik (např. rychlé občerstvení) s obsluhou pro řidiče" - a dodejme (aniž by musel vystoupit). Jedno z prvních užítí tohoto výrazu bylo pro drive-in kino - 16. května 1933 na ně byl vydán U.S. patent č. 1,909,537. První drive-in restaurant byl otevřen v Glendale v Kalifornii v roce 1936.