Geokuk - české geodetické body: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 11: Řádka 11:
  
 
----
 
----
V současné době nejsou GPX soubory v <tt>dataz*.zip</tt> souborech přímo použitelné, protože XML není validní. Chybí zde jmméno namespace. Autora jsem již požádal o doplnění jména, potom je možné toto upozornění smazat.
+
V současné době nejsou GPX soubory v <tt>dataz*.zip</tt> souborech přímo použitelné, protože XML není validní. Chybí zde jmméno namespace. Rozbalte si tečdy zipy a doplněte tučně kurzívový text na druhý řádek podle tohoto příkladu:
 +
 
 +
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
 +
<gpx '''''xmlns:groundspeak=<nowiki>"http://www.groundspeak.com/cache/1/0"</nowiki>''''' <nowiki>xmlns:xsi="http://w...</nowiki>
 +
Autora jsem již požádal o doplnění do původních sopuiborů, potom bude možné toto upozornění smazat.

Verze z 20. 2. 2010, 21:36

Program Geokuk usnadňuje vyhledávání Czech Geodetic Points. Zobrazuje na mapovém podkladu mapy.cz geodetické body a dokáže rozlišit, které z nich již byly založeny jako waymarky mnou, někým jiným a které na založení ještě čekají.

Postup: http://archaikum.cz/gc/wm_czech_geodetic_points.php

  1. Stáhněte soubory dataz.zip, dataz_BTP.zip, dataz_ZGS.zip ze stránky http://archaikum.cz/gc/wm_czech_geodetic_points.php. a umístěte do datové složky Geokuku. Program si bude všímat jen souborů s příponou GPX v těchto zipech uložených.
  2. Stáhněte si všechny Waymarky jako GPX a uložte do stejné složky.

Geokuk rozpozná, že soubory dataz obsahují geodetické body a nikoli kešky a bude je prezentovat jako geodetické body (přesto, že jsou v GPX jako keše). Poté se pokusí všechny waymarky kategorie Czech Geodetic Point spárovat s geodetickými body.

Snímek Geokuku s českými geodetickými body.png


V současné době nejsou GPX soubory v dataz*.zip souborech přímo použitelné, protože XML není validní. Chybí zde jmméno namespace. Rozbalte si tečdy zipy a doplněte tučně kurzívový text na druhý řádek podle tohoto příkladu:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<gpx xmlns:groundspeak="http://www.groundspeak.com/cache/1/0" xmlns:xsi="http://w...

Autora jsem již požádal o doplnění do původních sopuiborů, potom bude možné toto upozornění smazat.