Locationless Cache: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(Locationless 2020)
 
Řádka 6: Řádka 6:
 
K 1. 1. 2006 byly všechny tyto keše [[Archivace_cache|zaarchivovány]], uzamčeny a nahradil je projekt [[Waymarking]].
 
K 1. 1. 2006 byly všechny tyto keše [[Archivace_cache|zaarchivovány]], uzamčeny a nahradil je projekt [[Waymarking]].
  
== Locationless 2020 ==
+
== Dočasné znovuobnovení tohoto typu (2020-2022) ==
  
V rámci oslav 20. výročí [[Geocaching]]u byla publikována speciální locationless keška s názvem [https://coord.info/GC8FR0G Find Signal the Frog®], kterou si mohou odlovit všichni, kdo se vyfotí s oficiálním maskotem Geocachingu. Její zalogování je možné do 1. ledna 2022, kdy bude provedena její archivace a uzamčení. Podmínky k logování jsou uvedeny přímo v listingu keše (pouze v angličtině).
+
V rámci oslav 20. výročí [[Geocaching]]u byla publikována speciální locationless keška s názvem [https://coord.info/GC8FR0G Find Signal the Frog®], kterou si mohou odlovit všichni, kdo se vyfotí s oficiálním maskotem Geocachingu (kostým nebo banner; bývá na [[Mega-Event_Cache|ME]] a [[Giga-Event_Cache|GE]]). Její '''zalogování je možné do konce roku 2022'''. Následně bude 1. ledna 2023 provedena její archivace a uzamčení. Kompletní podmínky k logování jsou uvedeny přímo v listingu keše (pouze v angličtině).
 +
 
 +
V roce 2021 byla přidána ještě jedna locationless keš, a to [https://coord.info/GC8NEAT Let’s improve the outdoors], kterou mají možnost zalogovat si všichni, kdo se budou podílet na nějaké činnosti související s se zlepšením venkovního prostředí (např. úklid v přírodě) a vyfotí se u toho. Její '''logování je možné''' od 6. února 2021 '''do 31. prosince 2022''' a na rozdíl od výše uvedené, primárně eventové, locationless keše '''lze splnit požadovovaný úkol kdykoli se vám to bude hodit'''.
 +
 
 +
'''TIP:''' Abyste nemuseli opakovaně hledat ikonky těchto dvou keší v mapě Seattlu (sídlo [[Groundspeak|Groundspeaku]]) nebo si museli zapamatovat jejich [[GC_kód|GC kód]], změňte si v záhlaví listingu jejich souřadnice na nějaké poblíž vašeho domova. Ikonky se následně přemístí do míst, kde je nepřehlédnete a budete je mít vždy na dosah.

Aktuální verze z 26. 12. 2021, 11:41

Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Locationless old.png
Nová ikonka Locationless Cache

Locationless Cache (nebo též Reverse Cache) patří ke zrušeným a dnes již nelovitelným typům keší. Principem bylo najít další exemplář žádaného jevu, věci, např. vystavenou lokomotivu nebo třeba tank.

K 1. 1. 2006 byly všechny tyto keše zaarchivovány, uzamčeny a nahradil je projekt Waymarking.

[editovat] Dočasné znovuobnovení tohoto typu (2020-2022)

V rámci oslav 20. výročí Geocachingu byla publikována speciální locationless keška s názvem Find Signal the Frog®, kterou si mohou odlovit všichni, kdo se vyfotí s oficiálním maskotem Geocachingu (kostým nebo banner; bývá na ME a GE). Její zalogování je možné do konce roku 2022. Následně bude 1. ledna 2023 provedena její archivace a uzamčení. Kompletní podmínky k logování jsou uvedeny přímo v listingu keše (pouze v angličtině).

V roce 2021 byla přidána ještě jedna locationless keš, a to Let’s improve the outdoors, kterou mají možnost zalogovat si všichni, kdo se budou podílet na nějaké činnosti související s se zlepšením venkovního prostředí (např. úklid v přírodě) a vyfotí se u toho. Její logování je možné od 6. února 2021 do 31. prosince 2022 a na rozdíl od výše uvedené, primárně eventové, locationless keše lze splnit požadovovaný úkol kdykoli se vám to bude hodit.

TIP: Abyste nemuseli opakovaně hledat ikonky těchto dvou keší v mapě Seattlu (sídlo Groundspeaku) nebo si museli zapamatovat jejich GC kód, změňte si v záhlaví listingu jejich souřadnice na nějaké poblíž vašeho domova. Ikonky se následně přemístí do míst, kde je nepřehlédnete a budete je mít vždy na dosah.