Ověřování finálních souřadnic: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (GCM Validátor)
(Další užívané servery)
Řádka 38: Řádka 38:
 
http://geowii.miga.lv (pouze anglicky)
 
http://geowii.miga.lv (pouze anglicky)
  
 +
https://puzzle-checker.com (švédsky a slovensky; ověření podle souřadnic i klíčového slova; statistiky podle IP)
  
 
==Historické (již nefungující) servery==
 
==Historické (již nefungující) servery==

Verze z 14. 7. 2020, 08:27

U některých kešek typu mystery je v listingu uveden odkaz s možností ověření správnosti vyluštěných souřadnic. Ve většině případů se k tomu využívá služeb některého z níže uvedených serverů.


Obsah

Běžně používané (fungující) servery

GeoCheck

Služba je dostupná na serveru http://geocheck.org/. Geocheck nabízí možnosti určení správných souřadnic finálky, včetně možnosti tolerance, statistiky jednotlivých pokusů s určením přesnosti, export výsledného bodu do GPX a LOC, přidání vlastní zprávy při úspěšném pokusu (možnost zadávat do výsledné zprávy obrázky, odkazy, formátovat písmo,...), zobrazení mapy s tipovanými pokusy a mnoho dalšího. Od roku 2010 je navíc vše hezky česky.

Podrobnosti o použití jsou na http://www.jirikhun.cz/geocheck-vyborny-nastroj-pro-overeni-souradnic-na-geocaching-1/

GCM Validátor

Jednoduchý, původem český ověřovač souřadnic dostupný na adrese https://validator.gcm.cz/. Jeho autorem a správcem je jeden ze v současné době aktivních českých reviewrů. Ověřovač si neuchováná žádná data, vše je zašivrováno ve volání. Neumožňuje doplňkové texty.

GPS Kontrolor

http://geo.hermansky.net/ - sbírka 3 pomocníku pro kačery. Prvním je převnodník souřanic mezi třemi nejpoužívanějšími formáty v Geocachingu. Druhý je GPS Kontrolor s velice jednoduchým rozhraním a pokročilou ochranou proti vícenásobnému zadávání souřadnic po sobě (brute-force). Třetí se jmenuje hint decrypter a jde o ten samý dešifrovač hintu jako u každého listingu.

Výhoda oproti jiným kontrolorům je například neukládání identifikace uživatele a nepřiřazování gps souřadnic ke kódu cache. Souřadnice nejsou v jakékoliv formě uloženy v databázi, jejich zašifrovaná forma je pouze v adrese odkazu, který zkopírujete do listingu cache.

Certitude

Certitude je nástroj využívající API přístup k GC.COM a udržující přehled o úspěšných a neúspěšných pokusech. Je k dispozici i v češtině.

Další užívané servery

http://www.geochecker.com/ (anglicky a jiné, bez češtiny)

http://www.geochecker.gps-cache.de/ (pouze německy)

http://gccheck.com/ (poze anglicky)

http://www.gc-apps.com/multichecker/ (pouze německy)

https://www.geocache.fi/checker/ (pouze finsky)

http://geowii.miga.lv (pouze anglicky)

https://puzzle-checker.com (švédsky a slovensky; ověření podle souřadnic i klíčového slova; statistiky podle IP)

Historické (již nefungující) servery

Evince

Náhled dnes již nefungující služby Evince

Verifikace Evince vedle jiných metod (např. ciferný součet) sloužil hledačům k ověření finálních souřadnic cache typu unknown/mystery nebo multi. Nastavování prováděl owner, který jako jediný znal finální souřadnice. Owner ji nastavoval na stránkách http://evince.locusprime.net/ (od února 2017 nedostupné pro úmrtí jejího tvůrce).

Zde si owner vybral, zda chce, aby hledači mohli ověřit:

  1. přesné souřadnice (Use Normal Verification); nebo
  2. oblast zadanou okruhem od souřadnic (Use "Horseshoes & Atom Bombs" Verification)

Na další stránce owner nastavil souřadnice kešky ve formátu DD°MM.MMM'. Server Evince poté vyrobil hyperlink obsahující mnohamístný alfanumerický parametr q. Ownerovi poté nabídl připravenou část HTML kódu (link ve formě textu či obrázku) pro přidání do listingu kešky.

Při případném přesunutí kešky na jiné souřadnice bylo zapotřebí vygenerovat nový hyperlink.

Unikátní parametr q pravděpodobně obsahoval souřadnice zakodované tajným algoritmem. Nebyl nijak svazán ani s názvem kešky ani s jejim GC kódem. Evince nedržela databázi GC kódů a jejich souřadnic.

Geohelping

http://www.geohelping.com/

Doxina

Doxina byl další nástroj pro kontrolu vyluštěných souřadnic z mystery keší. Doxina nabízela v podstatě stejné funkce jako originální anglická verze - Evince, jen byla přizpůsobena českému uživateli, tedy plně v češtině, jako výchozí zeměpisná délka byla nastavena východní, měla hezčí grafiku a oproti Evince nabízela stažení .loc waypointu při správném určení souřadnic. Od září 2012 však není funkční.