QuickLog

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Co je to QuickLog

QuickLog je nekomerční obdoba Travelbugu založená na sledování předmětů, které hráči geocachingu nechávají v keších. Hráči geocachingu přenášejí tyto předměty (QLka, nebo geotrackably [čti: geo trekebly]) z jedné keše do druhé a každý pohyb zapisují na internetu na stránce www.geotrackables.com - to znamená, že QLka narozdíl od travelbugu či geocoinu nejsou logována a sledována na stránkách Geocaching.com, ale na www.geotrackables.com. Cesta každého QLka má na webu vlastní stránku, na které je historie veškerého pohybu zobrazena pomocí logů uživatelů (zalogovat QL předmět může i anonym). Pokud se log týká Keše (vloženo, objeveno, vyzvednuto), je u takového logu i sada ikon umožňující zobrazení posledních logů pro danou keš, mapu umístění keše a její listing. Pokud již předmět urazil nějakou cestu, je u jeho názvu vidět i počet uražených kilometrů a kliknutím na název se otevře mapa s vyznačením cesty, kterou předmět za svou existenci urazil.

Tato služba je zcela zdarma (na rozdíl od TravelBugu) a je jednoduše použitelná. QLko může být cokoli, na co se dá napsat, vyrýt kód. Kód může být také přiložen například na kartičce na řetízku. Abyste vytvořili QL předmět, musíte:

  1. Založit si účet na službě www.geotrackables.com
  2. Vytvořit QL a poznamenat si vygenerovaný kód, který jako majitel můžete kdykoliv znovu dohledat. Tento kód je tajný a zná jej pouze vlastník QL předmětu a ti, kteří ho již našli.
  3. Libovolným způsobem k předmětu připojit jeho kód a informace o logování

Potom už jen musíte :

  1. Vložit váš předmět do keše a zapsat kód keše do logu na Quick Log webu
  2. Těšit se z jeho cesty