Stat Bar

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Statusbar je obrázkový informační pruh, který na serveru Geocaching.com odkazuje na profil daného geocachera. Kromě loga Geocachingu lze na něm vyčíst i počet nalezených a počet zasazených keší daného cachera, jeho nickname a případně další zadaný text (v posledním řádku).

Příklad statusbaru - cacher minarjo

Jiný vzhled statusbaru

Nemusíte používat pouze standartní statusbar z webu Geocaching.com. Existuje několik dalších webů, které vám dovolují statbar téměř libovolně upravit.

Český statbar

Pokud chcete vlastní statbar v češtině, můžete si jej vygenerovat na Vypatlator.cz/statbar.

Do prvního políčka překopírujeme naše GUID. To nalezneme v adresním řádku, pokud najedeme na náš veřejný profil a klikneme na "Send message". Do druhého políčka překopírujeme naše Member ID. To nalezneme na gc.com v záložce účet.

V dalších polích můžeme nastavit libovolný text, barvu textu a vybrat si libovolné pozadí. Své vlastní pozadí můžeme zaslat e-mailem ke schválení.

Ranger Fox's Statbar Modifier

Další službou je Ranger Fox's Statbar Modifier. Tato služba již je v angličtině, ale není nijak těžké si statusbar vygenerovat.

Pro vygenerování vlastního statbaru stačí pouze znát naše GUID. Následně si můžeme zvolit libovolný text (nepodporuje diakritiku) a vybrat z nabízených vzhledů. Kliknutím na "Modify My Statbar" se nám ukáže adresa statbaru.