Tradiční cache s podmínkou

Z GeoWiki
Verze z 14. 3. 2012, 20:37; 12394-dr.vota (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Unknowncache.gif Mystery Cache
Earthcache.gif Earthcache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Labs.png Lab Cache
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Cce.gif Community Celebration Event
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark

Jedná se o starší typ cache, který již není pravidly Geocaching.com podporován. Dříve mohl autor cache podmiňovat uznání nálezu cache splněním nějakého úkolu, například pořízením fotografie s určitým obsahem. Důvodem mohlo být třeba zatraktivnění cache. Takové cache byly zpravidla označovány jako mystery.

Podle pravidel platných od 9. 4. 2009 už nemohou být takové cache schváleny. Autoři mohou vymyslet dodatečný úkol, ale jeho splnění musí být dobrovolné (a jako dobrovolné má být formulováno). Záleži na nálezci, zda výzvu autora cache vyslyší, nebo ne. Pokud je nálezce zapsán v logbooku, je jeho nález platný a může být zapsán na Geocaching.com (viz log). Autoři dříve schválených keší by měli upravit listingy ve smyslu tohoto pravidla. Ani pokud tak dosud neučinili, nejsou oprávněni log nesplňující dodatečnou podmínku smazat.

Příklady cache s podmínkou

Pokud narazíte na tradiční cache s podmínkou pro uznání logu, můžete je přidat do tohoto seznamu.

  • (GCJZAV) Zodiac Signs by Saman & Petulka: "Najdite „svoje“ znamenie zverokruhu (znamenie, v ktorom ste sa narodili) a poproste niekoho, aby vas s nim odfotil. Nechceme vidiet vasu ruku s GPS, ale vas . V parku sa vzdy nachadzaju nejaki mudlovia, staci ich poprosit. Potom prilozte obrazok k vasmu logu na tejto stranke a v logu uvedte, v ktorom znameni ste sa narodili. (Berte prosim do uvahy, ze logy, ktore nebudu splnat uvedene kriteria - logy bez obrazkov a obrazky bez vasich tvari – budu zmazane)."
  • (GCX105) Greenway Praha-Viden by exxie: "Protoze se jedna o cyklisticke misto vas log bude uznan pouze, pokud k nemu pripojite fotku s kolem a vasi GPS, pripadne i s vami."
  • (GCP0XD) Loggia by RaRoch: "Odpocinkova keska pro zmozene vystupem na Zebin. ... NALEZ BUDE UZNAN AZ PO ZALOGOVANI NA KESI ZEBIN."
  • (GC1FY4A) New Connection by stanleypaulGC: "Vaším úkolem bude k logu přiložit nějakou fotografii vlaku, alespoň mašiny nebo vagónu zachyceného objektivem vašeho fotoaparátu. Mělo by se jednat o fotografii, ze které je patrné, že jste ji pořídili Vy na některé z nově vybudovaných tratích."
  • (GCVWPM) Slovanka by hrouda: "... Namerené hodnoty uvedte do logu a pridejte k nim typ své GPS..... Logy bez namerených hodnot budu mazat."

Viz také Tradiční cache umístěné mimo výchozí souřadnice.