Tvorba obsahu

Z GeoWiki
Verze z 30. 5. 2014, 11:58; Arne1 (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Tento článek by měl sloužit k ujasnění tvorby obsahu. Aby měla tato encyklopedie přínos, tak by měla zachovavat nějaká vnitřní pravidla. Protože bez nich vznikne chaos, který nikomu nic nepřinese. Tento článek by měl obsahovat navržená pravidla, diskuzi používejte pro komentáře, připomínky, zdůvodnění (bylo by dobré vědět, proč je nějaká zásadnější změna navrhována) a pod.

Obsah

Co psát

  1. Informace pro začátečníky. Ano, mohou si to najít sami, ale neinformovaný nováček může i nechtěně zkazit hru (poztrácené geocoiny a pod. Nováčka s legendem od bédy co najde první kešku opravdu nenapadne, že by měl hledat co má dělat s tim hezkym penízkem a že to neni to samé jako ty další hračky v krabici) a je v našem vlastním zájmu, aby byl co nejdříve v obraze.
  2. Zajímavosti a málo známé zdroje pro mazáky. Ano, vy si matně vybavujete, že někdo ve fóru před dvěma lety psal o nějaké speciální super geostránce (programu,...), ale než to najdete, když nevíte přesně co hledat, určitě to znáte. Zde by to bylo uvedeno na definovaném místě s ostatními podobnými zdroji.
  3. Jednoduše dát na jedno místo věci týkající se geocachingu, místo aby se to muselo pořád hledat všude možně.

Používané kategorie

Články by měly být zařazeny ve všech kategoriích, kterých se týká. Pokud není jasné, do jaké kategorie by měl patřit, pak je na zvážení, proč by tu měl být. Kategorie tvoří stromovou strukturu, článek bude zařazen i do všech nadřazených kategorií(myšlenka ke zvážení). (zatím jen první návrh, zatím existují jen některé kategerie).

Používané šablony