GeoNiche

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

GeoNiche je komerční program pro PDA s PalmOS na lov keší v terénu. Neumožňuje sice používat mapy, ale pro lov za šipkou je velice komfortní. Umí zobrazovat velké množstvi keší (ale i waypointů a jiných bodů) současně, zobrazovat listing (bez obrázků) i nápovědu, keše je možné snadno přidávat, mazat i upravovat. Program umožňuje přiřadit hardwarovým i softwarovým tlačítkům různé akce, jako třeba vypnutí GPS, přepnutí zobrazování názvů, změnu měřítka, měnit barevná schémata nebo třeba nastavit zvukovou signalizaci v blízkosti kešky.

GeoNiche používá GPX soubory zkonvertované do palmovských PDB databází pomocí EasyNiche, javovské aplikace, která také přiřadí keším symboly, barvy nebo Palmovské kategorie. EasyNiche je možné použít nejen jako GUI aplikaci, ale i z příkazové řádky, což ji umožňuje používat ve skriptech.

Bohužel velkou slabinou GeoNiche je stabilita, resp. její nedostatek - opravování a přidávání bodů vede často k resetu PDA, což zejména při Multi keších rozčiluje k nepříčetnosti.


Externí odkazy