Geocoin-postup při pohřešování mince či TB

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Následující rady jsou psány formou imaginárního dotazu na vhodný postup, jak zajistit vrácení pohřešovaného geocoinu či travelbugu (tj.takového, který "visí" u nějakého cachera) do oběhu. Jistě to tak bude čtivější a poučnější.


 Milá Sally,
 kačer <XX> v logu keše <YY> píše, že moje mince <ZZ> tady není. Někdo mi ji určitě ukradl. Prosím poraď.
 Děkuju,
 Fanda Nováček

Ahoj Fando,

hlavně zachovej klidnou hlavu. Máš asi tak 80% šanci, že se tvoje mince do hry zase vrátí, musíš pro to ale něco udělat. Většinou se za ztrátou skrývá neznalost nebo nedbalost.

1) Počkej několik dní od posledního zápisu. Někdo po návratu z výletu ze závažných důvodů, z únavy, nebo bohužel jen, že něco dávaj v televizi, hned neloguje a pak zapomene.

2) Zapiš do dané keše "write note": "Prosím dalšího nálezce o potrvrzení, že zde mince <ZZ> opravdu není a o ofocení a zaslání posledních stránek logbooku."

3) Požádej o informace a spolupráci ostatní mailem, nebo přes profil. Neměl bys vynechat majitele keše, kačery, kteří navštívili keš v dané době a nejblíže bydlící kačery (najdeš je podle toho, že byli mezi prvními, kteří tuto keš našli, nebo podle mapy na mapě GC.cz)


Mail například takto:

Ahoj kačeři, Uvítám jakoukoliv informaci o pohřešované minci <ZZ>. Na minci s modrým okrajem je zelenobílá vlajka s velkým "V": Listing: <odkaz_na_listing> Foto: <odkaz_na_galerii_v_listingu>

Minci uložil ... dne ... do keše <YY>: <odkaz_na_log> A od té doby ji nikdo neviděl. Na internetu o ní není jiný záznam. Prosím pokud ji máte u sebe, zalogujte ji a uložte zase do jiné keše, díky. Návode zde: Co dělat s nalezeným travelbugem nebo geocoinem

Pokud budete mít někdo cestu kolem keše <YY>, prosím o ofocení a zaslání papírovém logu. Kopii tohoto mailu posílám všem zúčastněným a blízko bydlícím.

Předem díky Fanda Nováček

skype:<Fanda> icq:....


4) V papírovém logu může být nějaká stopa, nějaký neznámý nick. Pokud nenajdeš jeho profil, zeptej se zase všech okolních.

5) Pokud nick držitele už znáš, ale on neodpovídá na maily: V jeho profilu zjistíš "Last Visit:", jak je aktivní. Zjisti, které keše navštívil a přečti jeho logy (jestli neloví s někým v týmu, jestli někoho nezná osobně) a opačně: logy na jeho keších (vezmi to od FTF), jestli ho někdo neoslovuje jménem. Těm pak napiš a požádej je o jeho mail do práce, icq, skype nebo mobil. Pak už jen klasické vymahačské metody, poslat mu náboj do devítky v sametovém pouzdře apod. :-)))

Další doporučení v případě, že je držitel např. z Francie: možná ještě hodit o tom info na francouzské gc fórum, aby ho pomohli zpacifikovat. To je taky jedna z nátlakových akcí, která občas pomůže. Nějaký zodpovědný domácí kačer ho třeba vyhledá a GC/TB od něj vymůže.


Držím Ti palce!

Tvá Sally


Cacheři, kteří se na článku podíleli a podílejí (přímo textem či inspirací k doplnění): Mafi5bj (většina textu v článku na fóru), Dáin (doporučení do lokálního fóra), minarjo (stylistické wiki-úpravy), ... a časem třeba i další.