MapView

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

MapView for PocketPC je program pro nekomerční použití zdarma pro PDA s PocketPC určený k navigaci v terénu pro turistiku a cyklistiku a také je vhodný na lov keší v terénu. Umožňuje použítí vlastních naskenovaných a kalibrovaných map a pro Geocaching disponuje formulářem šipka. Obsahuje databázi bodů zájmu, do které je možno si podle různých kategorií a kritérií (např. podle lokality, podle stavu na nalezené nebo zatím hledané) ukládat informace o keších, waypointech a různých jiných bodech, které vás zajímají. Body zájmu je možné snadno přidávat, mazat i upravovat. MapView také umožňuje záznam projité trasy.

Verze pro PocketPC je určená k používání ve spolupráci s verzí pro Windows. Ta umožňuje právě tvorbu vlastních map z oskenovaných podkladů a jejich kalibraci. Dále je možno vytvářet novou mapu výřezem z již existujících map a pak je možné tento výřez používat v PDA (zvláště vhodné pro velmi rozsáhlé mapy celých států, které by se do PDA jinak nevešly). Umožňuje on-line prohlížet mapy GoogleMaps a Seznamu.cz a samozřejmě z nich dělat výřezy.

Aplikace je stále ve vývoji, tudíž je k tomu potřeba brát zřetel. V případě potíží je možné kontaktovat autora a řešit s ním potíže.


Externí odkazy