Obrázky

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Každý registrovaný uživatel může na server Geocaching.com nahrávat vlastní fotografie a jiné obrázky, a podělit se tak společně s ostatními o své zážitky. Obrázky také mohou být součástí listingu cache. U earthcachí je od roku 2011 nahrání fotografie k logu už jen dobrovolnou podmínkou k jeho uznání.

Obsah

Nahrávání obrázků

Obrázky je možné nahrávat:

Formulář

Po klinutí na odkaz upload images (nahrát obrázky) se objeví formulář obsahující tři pole:

  1. Pole File (soubor) slouží k vyplnění cesty k souboru s obrázkem (obvykle ve vašem počítači), který má být nahrán na server. Vpravo od něj je tlačítko, které se může jmenovat různě dle internetového prohlížeče, např. Procházet. Po kliknutí na něj můžete pomocí Průzkumíku vyhledat příslušný soubor. Potvrďte volbu souboru. Do políčka se automaticky vloží cesta k tomuto souboru.
  2. Pole File Caption (titulek obrázku): zvolte název, který se bude zobrazovat spolu s obrázkem. Ponecháte-li toto pole prázdné, použije se název souboru.
  3. Pole File Description (popis obrázku): sem můžete napsat libovolný text, který popíše, co je na obrázku.

Klikněte na tlačítko Upload (nahrát). Nyní je potřeba chvíli počkat, než dojde k nahrání souboru na server.

Povolené formáty souborů jsou JPG, GIF a TIF. Jiné typy souboru nelze nahrát. Pokud nahrajete obrázky ve formátu GIF nebo TIF, automaticky budou převedeny na JPG. Velké soubory, které mají více než 125 kB nebo jsou širší než 600 bodů, budou automaticky zmenšeny.

Po nahrání se obrázek zobrazí. Pokud chcete nahrát další obrázek, klikněte na odkaz Upload another image (nahrát další obrázek). Pokud chcete provádět úpravy obrázku (změna popisku nebo data, otočení, smazání aj.), případně ho smazat, klikněte na odkaz Edit.

Logy

Po vytvoření a uložení logu můžete k tomuto logu nahrát obrázky po kliknutí na odkaz Upload Images, který se nachází vpravo nahoře. Dostanete se tak k výše uvedemu formuláři.

Obrázky ke svým logům můžete nahrát i dodatečně kdykoliv později. Vyhledejte daný log na konci listingu cache. Tam klikněte na odkaz Upload an Image For this log (nahrát obrázek k tomuto logu). Nebo můžete daný log otevřít (Visit Log). Vpravo nahoře najdete odkaz Upload Images jako po vytvoření logu.

Upload images.JPG

Listingy

K vytvořenému listingu můžete nahrát obrázky kliknutím na odkaz upload image, který najdete vpravo nahoře v rámečku Navigation. Pokračujete výše uvedeným postupem pomocí formuláře.

Obrázky k listingům nahráváme především tehdy, když chceme, aby byly jeho součástí. Jak se vkládají obrázky do listingu, se dočtete v samostatném článku.

Profil

Úprava obrázků

Prohlížení obrázků

Nahrané obrázky je možné prohlížet v galeriích (viz dále).

Kromě toho si můžeme prohlížet obrázky u jednotlivých listinů a logů.

V listingu najdeme na konci před přehledem posledních logů seznam obrázků, které k němu autor nahrál. Vedle ikonky je vidět název obrázku a případně jeho popis, pokud byl připojen. (Viz nahrávání obrázků.) Jste-li autorem listingu, uvidíte u každé položky seznamu také odkaz Edit, který slouží k úpravám obrázku. Pokud kliknete na název obrázku, zobrazí se vám tento obrázek ve vyskakovacím okně. Až si obrázek prohlédnete, můžete jej zavřít kliknutím na křížek nebo do prostoru mimo obrázek.

V seznamu logů na konci listingu rovněž uvidíte u jednotlivých logů obdobné přehledy nahraných obrázků. Prohlédnout si je můžete rovněž po klonutí na název obrázku. Pokud je u jednotlivého logu více připojeno více obrázků, nemusíte pokaždé okno zavírat a otvírat u každého obrázku zvlášť. Kliknutím na pravou stranu obrázku přejdete na další obrázek. Kliknete-li vlevo, zobrazí se vám předchozí.

Seznam obrázků v listingu.JPG
Přehled obrázků nahraných k listingu cache
Seznam obrázků u logu.JPG|
Seznam obrázků připojených k logu

Pokud si otevřeme log, ke kterému jeho autor nahrál obrázky, vidíte v dolní části přehled nahraných obrázků i s malými náhledy. Na pravé straně se pak v rámečku zobrazí větší náhled jednoho z obrázků. Po kliknutí na tento obrázek se otevře nové okno prohlížeče (nebo záložka), kde můžete obrázek vidět v plné velikosti.

Nad obrázkem v pravém rámečku jsou odkazy na předchozí (Previous Image) a následující (Next Image) obrázek. Autorovi logu se navíc ještě zobrazuje odkaz pro úpravy obrázku (Edit Image). Pod obrázkem se zobrazuje jeho název a popis. Změnit obrázek v náhledovém rámečku lze rovněž kliknutím na malý náhled v seznamu dole.


Náhled logu s připojenými obrázky:


Log cache.JPG

Galerie obrázků