Odstranění trackables z inventáře cache

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Občas se stane, že cache je vyrabována negeocachery a zmizí z ní veškerý obsah včetně trasovatelných předmětů. Jindy si náhodný nálezce nebo příležitostný hledač vybere z obsahu geocoin nebo travelbug a ponechá si ho, aniž by tušil, že je by ho měl zalogovat a umístit do jiné cache.

Aby se u cache nezobrazovalo, že v ní je geocoin nebo TB, který v ní fyzicky není, a předešlo se zklamání cacherů, kteří se tam pro něj vydají, má vlastník dotyčné cache možnost označit trasovatelný předmět za ztracený. Provede to tak, že na stránce trasovatelného předmětu vpravo nahoře vybere "Actions: Mark Item Missing", zmáčkne tlačítko "Go" a na další stránce potvrdí volbu.

Předmět se tím odstraní z inventáře cache a bude se u něj ukazovat, že je zmizelý (in Unknown Location).

Je vhodné nějakou dobu (řádově týdny) počkat, jestli předmět někdo se zpožděním nezaloguje. Pokud se předmět objeví v jiné cache poté, co byl označen za ztracený, může ho nálezce zalogovat pomocí "Grab It" a dále postupovat běžným způsobem, jako kdyby ho vyzvedl z cache.

Pokud máte na Geocaching.com nastavenou češtinu, pak v současné době nelze zmizelé trackables vyjmout z listingu. Musíte na tuto akci přepnout jazyk webu do angličtiny.