Servery pro geocaching

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Je mnoho různých www serverů poskytujících informace o ukrytých cache. Zde naleznete ty námi známé.

Obsah

Celosvětové servery

Regionální servery

Regionální servery - naše

Česká vlajka Česká republika

 • Geocaching.cz http://www.geocaching.cz - nejoblíbenější český server. Obsahuje diskuzní fóra, blogy, soubory ke stažení a další užitečné nástroje.
 • Opencaching.cz http://www.opencaching.cz - alternativní server pro geocaching v České republice. V listopadu 2007 uvádí 209 aktivních keší (čili mnohonásobně méně než Geocaching.com, v červnu 2012 jich uvádí 371).
 • Poklad.cz http://www.poklad.cz - alternativní server zaměřený na rodiny s dětmi ve věku 8-15 let podporovaný ministerstvem pro místní rozvoj. Tvořeno formou výletů, kterých je ke květnu 2013 dostupných 53. Vlastní obdoba CWG, body se namísto za nálezy připisují za splnění úkolů (registrace 10 bodů, vyluštění tajenky trasy výletu 5 bodů, ...)
 • Envikesky.cz http://www.envikesky.cz - alternativní server pro geocaching v České republice provozovaný Junákem. Do mrtvého projektu, kde mohou nové keše zakládat pouze členové Junáku, se již nelze ani přihlašovat.

Regionální servery - sousední země

Německo

 • Geocaching.de http://www.geocaching.de - Německý portál - pouze v němčině (přejímá seznam cache z GC.com, Navicache.com a Opencaching.de a umožňuje jejich společné nebo oddělené zobrazení na mapách jednotlivých spolkových zemí, Rakouska a Švýcarska)
 • Opencaching.de http://www.opencaching.de - Německý portál opencachingu - pouze v němčině (vyměňuje si seznam cache s dalšími portály opencachingu a umožňuje společný přehled všech nových keší na nich registrovaných nebo přehled bez Německa)

Polsko

 • Geocaching Polska http://www.geocaching.pl/ - Polský regionální server, přebírající data z geocaching.com. Mapa, seznam keší, podrobné vyhledávání, FAQ, statistiky.
 • Opencaching.pl http://www.opencaching.pl - Polský alternativní portál - možnost přepnutí do češtiny a dalších pěti jazyků. V červenci 2006 uvádí portál 65 aktivních keší, v červenci 2007 již 1220, v červnu 2012 jich uvádí 19630 - zjevně však společně s německým portálem Opencaching.de, s kterým má i společnou mapu.

Rakousko

Slovenská vlajka Slovensko


Regionální servery - ostatní země EU

Belgie

 • Geocaching.be http://www.geocaching.be - Belgický portál - ve francouzštině a vlámštině (nizozemštině) - (Seznam keší patrně jen GC.com - zobrazuje území celého Beneluxu (Belgie, Nizozemí a Lucembursko) a sousedící oblasti Francie a Německa. Z mapy Evropy umožňuje přechody na mapy regionálních GC portálů - kde nejsou, přechází na brillig.com (který nedostává data z GC!), umožňuje personalizované zobrazení keší nalezených v Beneluxu)

Dánsko

 • Geocaching.dk http://www.geocaching.dk - Dánský portál - jen v dánštině - (Seznam keší patrně jen z GC.com - dvojí možnost zobrazení rozložení keší na mapě vlastního Dánska - MapPoint /umožňuje filtraci podle 14 druhů keší/ a GoogleMap.)

Francie

 • Geocaching-france http://www.geocaching-france.com - Francouzský portál - ve francouzštině - (Seznam keší patrně jen z GC.com - zobrazuje jen území Francie (a Korsiky). Umožňuje filtraci jednotlivých druhů keší (10) na mapě, umožňuje výběr keší na výlet - v zadaném poloměru od výchozího bodu s referencemi kačerů, které si vyberete)

Itálie

Irsko

 • Geocachingireland http://www.geocachingireland.com - Irský portál - pouze v angličtině - (Interaktivní mapa celého Irska dovoluje vybrat hrabství - objeví se podrobnější mapa, na které je možné označit město a přeskokem na GC.com se zobrazí nejbližší keše. Jako zajímavost jsou tři průvodci po keškách - Severní Irsko, Dublin a Galway /hrabství na západě ostrova/ a 11 doporučených keší.)

Maďarsko

 • Geocaching.hu http://www.geocaching.hu - Maďarský portál - jen v maďarštině - (Zobrazuje území celého Maďarska na politické i fyzické mapě a na mapách 13 vybraných zajímavých regionů - např. Balaton, Budapešť, Pilis. Přesah keší do okolních zemí - patrně jen ty založené maďary a s maďarským popisem. Používá vlastní systém evidence keší s podobným značením jako CG.com - některé z nich jsou na CG.com registrovány (ty mívají anglický popis), ale pod jiným označením - např. keš. East End - GC5BAZ v GC.com a GCeend na GC.hu).

Evropské regionální servery mimo EU

Rusko

 • Geokešing.su http://www.geocaching.su - Ruský portál - jen v ruštině - (Seznam keší nezávislý na na GC.com - z mapy Ruské federace lze vybírat jednotlivé republiky, kraje, oblasti a autonomní okruhy a nechat si zobrazit seznamy v nich uložených keší - u některých vybraných území nezobrazuje rozložení keší na mapě. Z 87 území u 15 není v červenci 2006 (v červenci 2007 u 11) uvedena žádná keš. V červenci 2007 je pro Rusko uvedeno 1852 keší, v červnu 2012 jich je 10330.

Keš je rusky "tájnik", TB="ljaguška putěšestvennica". Server umožňuje vyhledávat keše v dalších zemích bývalého SSSR. V Kazachstánu bylo v červenci 2007 43 keší. Jako zajímavost má soutěž o nejlepší vyprávění a desku cti, kde je uvedeno ocenění udělené na setkání konce sezony 2005 ve 25 kategoriích - např. nejlepší keš, nejlepší zápis, nejlepší fotografie, za věrnost hře, za podporu tradic apod.)


Regionální servery - Afrika

Jižní Afrika