Statistiky

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Geocaching.cz

POZOR, ZASTARALÉ: Vzhledem ke změnám na gc.com jsou statistiky od září 2011 nefunkční - zobrazují staticky poslední stav z té doby a neaktualizují se!

Na serveru Geocaching.cz můžete sledovat, na kolikátém místě v počtu nalezených keší se právě nacházíte. Abyste se ocitli v seznamu, musíte mít nalezeno a zalogováno nejméně 21 keší a z toho alespoň jedna musí být tzv. referenční keš. Po splnění těchto dvou podmínek se ve statistice objevíte automaticky (aktualizace se provádí jednou za den), počet nálezů se získává ze serveru Geocaching.com (z počtu nálezů u nicků, které figurují v logu na referenční keši). K tomu, abyste si statistiku mohli prohlédnout, je potřeba, abyste byli registrovaní a přihlášení na Geocaching.cz. V tom případě se vám na hlavní stránce v nabídce "Navigace" nahoře vlevo objeví nabídka Statistika, která má tři možnosti zobrazení. Můžete si vybrat mezi samotným pořadím v nalezených keškách (a jejich přírůstkem) nebo pořadím v založených keškách nebo pořadím v poměru mezi založenými a nalezenými kešekami. V hlavní tabulce statistiky vidíte úplně vpravo klikatelné odkazy "(cizinec?)" a "(tuzemec?)". Ty měly původně sloužit k oddělení, jak už název říká, cizinců a tuzemců, protože se však lidé nechovali zodpovědně, tyto odkazy jsou nyní nefunkční. Jednou za čas to rozřazuje pepa.z.pocernic následujícím způsobem:

  1. záznamy do n nálezů, které ještě nebyly ověřeny, ověří ručně a nastaví
  2. ostatní neověřené nastaví automaticky podle toho, jestli je dotyčný owner keše v ČR, pokud neni, nic se nemění
  3. zkusí najít neověřené, kteří mají v nicku cz a pokud vypadá výsledek pravděpodobně, tak to hromadně nastaví
  4. zbytek neřeší :-)

Cacherstats.com

Existuje i alternativní server s celosvětovou statistikou Cacherstats.com, kde se můžete porovnat s kačery z celého světa nebo se také podívat jenom na žebříček České republiky Umístění ve statistice získáte, pokud najdete a zalogujete minimálně 200 keší.

Project Geocaching (Project-GC)

Project-GC je webová služba, která si klade za cíl poskytovat aktuální statistiky pro kačery z celého světa. Služba je ve fázi budování, ve které se zaměřuje především na Evropu. Data České republiky jsou pravděpodobně kompletní a využitelná.

Více viz samostatná stránka project-gc.com

Hráči a hledání

Hráči a zakládání

Kešky