Tabulky v listingu

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Jste-li autorem cache, můžete její listing vylepšit mimo jiné pomocí tabulek. Editační formulář bohužel zatím nemá funkce, které by autorům usnadnily práci při tvorbě listingu. Pokud chcete mít v listingu své cache tabulky (a zároveň více než prostý, neformátovaný text), je třeba znát základy práce s formátem HTML.

Tabulky v jazyce HTML mají obrovské možnosti formátování. Nemusíme tvořit pouze klasickou tabulku s orámovanými „chlívky“. Pomocí vhodně navržené tabulky lze stránku vhodně členit, např. umístit text do sloupců, úmístit do něj obrázky atd. Na internetu je možné najít příručky, kde jsou vysvětleny pokročilé styly a funkce. Zde najdete pouze základní postupy tvorby tabulek.

Při editaci listingu se nejprve ujistěte, že jste zaškrtli volbu The descriptions below are in HTML (níže uvedené popisky jsou ve formátu HTML). Nyní tedy můžete formátovat text pomocí značek (tagů) HTML a vkládat do něj obrázky.

Základní prvky tabulky

Každá tabulka se skládá z řádků a sloupců, v nichž se nacházejí jednotlivé buňky. Abychom mohli vytvořit tabulku, budeme vždy potřebovat tyto tři párové značky (tagy):

  • <TD> a </TD> mezi sebou uzavírají obsah jednotlivé buňky. Může to být text s libovolným formátováním, internetový odkaz či odkaz na obrázek.
  • <TR> a </TR> označují začátek a konec řádku tabulky. Uzavírají mezi sebou jednotlivé buňky, označené tagy <TD> a </TD>.
  • <TABLE> a </TABLE> označují začátek a konec tabulky.


Ukázka jednoduché tabulky
 <TABLE BORDER=1 CELLSPACING=0>
 <TR><TD>A</TD><TD>B</TD></TR>
 <TR><TD>C</TD><TD>D</TD></TR>
 </TABLE>

Uvedený kód se v prohlížeči zobrazí takto:

A B
C D

Externí odkazy