Koťátko

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Koťátko resp. různá slovní spojení a věty obsahující toto slovo představují v českém Geocachingu specifický internetový mem který je většinou myšlen jako nadsázka a zdroj různých vtipů. První výskyt fenoménu koťátka v Geocachingu není oficiálně znám. Nejznámější je pravděpodobně věta "...a za každou tisícovku keší, kterou ulovíte, Bůh zabije koťátko". Tato věta se poprvé objevila ve vlákně Kombajnisti na fóru geocaching.cz, dne 18. 3. 2009 a pochází od cachera R-A-von-B. Význam této věty je myšlen jako sarkasmus vůči "stěžovateli" který se pohoršuje nad tím, jak někteří kačeři loví keše ve velkém množství bez ohledu na to, jestli si z toho odnesou nějaký zážitek nebo ne a jde jim jen o "body" (pro toto se také vžil pojem "kombajn"). Postupem času se výše zmíněná věta upravovala a různé její modifikace se v diskuzích často používají právě jako ironická vsuvka. Dalším stupněm tohoto fenoménu je, že koťátko je často spojeno s dovršením dalších tisícovek u příslušného kačera. Od ostatních je mu gratulováno pomocí vlákna nebo písničky (veřejná gratulace se prováděla dříve, dnes se vyskytuje minimálně).

Výskyt

"(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)" v podpisu uživatele hplus na fóru geocaching.cz

Vlákno nazvané .... a koťátko zase ožilo !! ve kterém je popsán postup, jak zařídit aby se koťátko opět vrátilo mezi živé.

Keš nazvaná Kotatko (GC3HGJ8) od tomarctus. Se stává oblíbeným milníkem všech kteří dosáhli počtu 1000 nalezených keší. Nezřídka se konání smuteční průvody a tryzny ve smutečním oblečení.

Pokud máte informace které v tomto článku ještě nejsou prosím podělte se o ně a pomozte při výzkumu fenoménu koťátka.